Tudor'un Galatasaray'da kalma şartı ortaya çıktı!

Bu sezon Avrupa'dan uzak kalan ve artık gelir kaybına tahammülü olmayan sarı-kırmızılı yönetim, Hırvat teknik adamın sözleşmesini Şampiyonlar Ligi biletinin alınması durumunda uzatacak.

22 Şubat 2017 Çarşamba, 12:51
Abone Ol google-news

Galatasaray, Igor Tudor'la geçen hafta 1.5 yıllık sözleşme imzalasa da anlaşmaya göre sezon sonunda tek taraflı fesih hakkı bulunuyor. Tudor sözleşmesini Şampiyonlar Ligi biletinin alınması durumunda uzatacak.

Hırvat teknik adama çok güvenen sarı-kırmızılı yönetim yine de kendisinden başarı kriteri olarak takımın ligi ilk 2 içinde bitirmesini bekliyor. Tudor, sıralamada hedeflenen başarıyı yakalarsa, yönetim de sözleşmesini otomatik olarak uzatacak.

UEFA'dan men cezası alındığı için bu sezon Avrupa'da boy gösteremeyen ve ciddi bir gelir kaybına uğrayan Galatasaray, 2017-18 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne giderek milyonlarca euroluk bu dev bütçeden mahrum kalmak istemiyor.

Sarı-kırmızılı kulüple sözleşmeye imza atarken hiçbir şart koşmayan genç teknik adamın, başarılı olacağına inancı tam. Bu yaklaşımından dolayı Galatasaray yönetimi Tudor'ia yola devam etmeye çok sıcak baksa da lig sonunda beklentilerin uzağında kalınması durumunda yeni bir durum değerlendirmesi de kaçınılmaz olacak.

Başkan Dursun Özbek'le yaptığı görüşmede başarı sözü veren Tudor'un, "Benim de hedefim Şampiyonlar Ligi'nde boy göstermek. İkinci olsak bile, sezon sonunda yapacağımız takviyelerle bu amaca ulaşırız.

Eğer bunu başaramazsak tekrar oturur konuşuruz" ifadelerini kullandığı öğrenildi.(AMK)