Beşiktaş yine Fatih Terim Stadı'nda oynayacak

Beşiktaş, Kasımpaşa maçını Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynayacak.

12 Kasım 2014 Çarşamba, 07:38
Abone Ol google-news

Süper Lig'in 10. haftasında İstanbul'da Kasımpaşa ile karşılaşacak Beşiktaş'ın yönetimi, stat konusunda sürekli değişen düşüncelerini Kasımpaşa kulübünün onay vermemesi ve teknik direktör Slaven Bilic'in Başakşehir Fatih Terim Stadı için bastırmasıyla bir kez daha değiştirerek, son noktayı koydu.

Öğle saatlerine kadar Kasımpaşa maçını Ankara'da oynama fikrini benimseyen yönetim, Futbol Federasyonu'ndan gelen "Kurallar gereği rakipten de rıza almanız gerekir" talimatına ve Kasımpaşa kulübünün Ankara'da oynamaya onay vermemesi engeline takıldı.

Slaven Bilic'in de kulübe gelip Başakşehir'de oynama isteğinde ısrar etmesi üzerine, Başakşehir'de oynamaya karar veren Beşiktaş yönetiminde Göksel Gümüşdağ ve İlhan Cavcav'a teşekkür edilirken, Kasımpaşa yönetimine de tepki gösterildi.

"BEŞİKTAŞLI OLDUKLARINI SÖYLEYEN KASIMPAŞALILARIN TAVRI HİÇ HOŞ DEĞİL"

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Kasımpaşa ile oynayacağımız maçı Başakşehir Stadı'nda oynayacağız. Biz TFF'ye, Ankara 19 Mayıs Stadı'nda oynamak istediğimizi söyledik. TFF'nin talimatnamesinde rakipten izin alma maddesi var. Bu çerçevede Kasımpaşa ile irtibata geçtik. Kasımpaşa kabul etmedi. Masrafları da biz karşılayalım dedik, ona rağmen kabul etmediler. Biz Başakşehir Stadı'nda oynamak durumundayız. Buradan Göksel Gümüşdağ'a teşekkür ediyoruz. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'a da teşekkür ediyoruz. Ne hikmetse, Beşiktaşlı olduklarını söyleyen Kasımpaşalı yöneticilerin bu tavrı hiç hoş değil. Tottenham, Olimpiyat Stadı'nda oynayacak. Başakşehir Stadı'nda devre sonuna kadar iki maçımız var. Kasımpaşa ve Akhisar maçları Başakşehir'de, Galatasaray ve Trabzonspor maçlarını daha sonra bildireceğiz. Türkiye Kupası maçlarını nerede oynayacağımız belli değil. Bilic'in söyledikleri de etkili oldu. Futbolcuların nerede rahat olacağı önemli bir parametre. Sonunda bir karar aldık. Başakşehir ile de bir anlaşma imzaladık. Herhangi bir problem yok" diye konuştu