Beşiktaş'ta virüs paniği

Beşiktaş Kulübü, bir futbolcu ve bir çalışanında koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Antrenmanlar ve kamp askıya alındı.

09 Mayıs 2020 Cumartesi, 14:40
Beşiktaş'ta virüs paniği
Abone Ol google-news

Beşiktaş Kulübü, bir futbolcu ve bir çalışanında koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Siyah-BEyazlı kulüpten yapılan yazılı açıklamada, yapılan testler sonucu bir futbolcu ve bir çalışanda koronivürüs testinin pozitif olduğunu, tüm önlemlerin alındığını duyurdu.

Kulüp doktoruTekin Kerem Ülkü'nün yaptığı yazılı açıklamada tedavi ve takip sürecinde prosedürün başladığı da bildirildi.

Beşiktaş Kulübü Sağlık Ekibi Danışmanı Dr. Tekin Kerem Ülkü, dün tüm takıma yapılan testler sonucunda bir futbolcu ve bir kulüp çalışanının sonuçlarının pozitif olduğunu açıkladı. Ülkü açıklamasında, "8 Mayıs Cuma günü, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde, tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz ve tesis çalışanlarımıza Covid-19 testi yapılmıştır. Yapılan testler neticesinde, bir futbolcumuz ile bir çalışanımızda pozitif Covid-19 test sonucu tespit edilmiştir. Testi pozitif sonuçlanan futbolcumuz ile çalışanımızın takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda derhal başlanmıştır" ifadelerini kullandı.

İDMANLAR İPTAL

Pazartesi günkü idman iptal edilirken, kamp projesi de askıya alındı. Testi pozitif çıkan futbolcunun Amerikalı Tyler Boyd olduğu öğrenildi.