Cüneyt Çakır'a tarihi görev

FIFA Dünya Kupası Brezilya 2014'te daha önce Brezilya-Meksika ve Cezayir-Rusya maçlarını yöneten Cüneyt Çakır, turnuvadaki üçüncü maçını yarı finallerde aldı.

08 Temmuz 2014 Salı, 09:13
Abone Ol google-news

Arjantin ile Hollanda arasında yarın Sao Paolo'da oynanacak ve TSİ 23:00'te başlayacak yarı final müsabakasını yönetecek olan Çakır, UEFA EURO 2012'de yönettiği yarı finalin ardından Milli Takım müsabakaları seviyesinde bir büyük başarıya daha imza atmaya hazırlanıyor.

Arjantin - Hollanda yarı finalinde Cüneyt Çakır'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapacak.

Cüneyt Çakır'ın başarılarla dolu kariyerinde Arjantin-Hollanda yarı finali yeni bir zirve anlamına geliyor. Daha önce FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda final yöneten Çakır, UEFA EURO 2012'nin yanı sıra FIFA U20 Dünya Kupası, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde yarı finaller yönetmiş, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nde dördüncü hakemlik yapmıştı.

Cüneyt Çakır ayrıca Doğan Babacan'ın 1974'teki katılımından 40 yıl sonra FIFA Dünya Kupası'nda maç yöneten ilk Türk hakem olmuştu.

AİLESİNE BAĞLI, EDEBİYAT VE MÜZİK AŞIĞI BİRİSİ

Arjantinli La Nacion Gazetesi, "Sigorta satıcısı Cüneyt Çakır Arjantin-Hollanda maçını yönetecek" başlığıyla haberi okurlarına duyururken, Çakır'ın kupada üçüncü maçını yöneteceğini ve Doğan Babacan'dan sonra kupa maçlarına çıkan ikinci Türk hakemi olduğunu yazdı.

Çakır'ın profesyonel hakem olmasının yanında sigorta satıcısı olduğu, futbol dışında ailesine bağlı, edebiyat ve müzik aşığı birisi olduğu belirtilen haberde, Çakır'ın kendisi hakkında söylediği, "Biz hakemler her gün futbolu yaşayıp soluyoruz. Ancak çalışmadığım zamanlar ailemle dışarı çıkmayı, belki sinemaya gitmeyi ya da güzel bir restoranda yemek yemeyi severim. Aynı zamanda Stephen King ve rock müzik hayranıyım" sözlerine yer verildi.