Donald Trump futbola el attı... İlk hedefi Wenger'i kovdurmak

ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump sıkı bir Arsenal taraftarı. Wenger'i 7 ay önce adeta yerin dibine sokan Trump, Fransız teknik adamı kovdurmak için Arsenal yönetimine baskı yapacak.

11 Kasım 2016 Cuma, 16:45
Abone Ol google-news

ABD’de yapılan başkanlık seçiminde Hillary Clinton’ı geçerek Beyaz Saray’a oturan Donald Trump’un zaferi, Arsenal Menajeri Arsene Wenger’in uykularını kaçıracak gibi görünüyor. Arsenal taraftarı olarak bilinen Trump, tecrübeli çalıştırıcıyı geçtiğimiz Mart ayında yaptığı bir konuşmada adeta yerin dibine sokmuştu.

Arsenal’in başında 20 yıldır görev yapan Arsene Wenger, son dönemde başarı kazanamadığı için pek çok taraftar ve spor yorumcusu tarafından eleştiri yağmuruna tutuluyor. Fransız çalıştırıcı, özellikle şampiyonluk kazanamadığı için başarısız olarak adlandırılıyor. Birçok eleştiriye göğüs geren Wenger’in, kendisini 7 ay önce sert ifadelerle eleştiren Donald Trump’un başkan seçilmesinin ardından sıkıntılı bir ruh hali içinde olduğu söyleniyor.Geçtiğimiz Mart ayında Wenger’in takımı rezil ettiğini öne süren Trump, yönetime de bir teklifte bulunmuştu. O dönem Wenger’in kovulması gerektiğinin altını çizen Trump “Ben gerçek bir Arsenal taraftarı olarak küçük takımlar tarafından ezilmemize dayanamıyorum. Wenger sanki kulüp kendisininmiş gibi kafasına estiğini yapıyor. O maskeli balodaki bir palyaço… Takım kum torbası haline geldi. Onun takımdan gitmesi için gerekirse gelecek 50 yıl tüm çalıştırıcıların ücretini ödemeye razıyım” demişti.

ABD başkanı seçilmeden önce yapılan bu konuşma, şimdilerde yeniden tartışılmaya başlandı. Artık daha güçlü ve sözü geçen bir lider olan Trump’un, ilerleyen dönemlerde fanatik bir taraftarı olduğu Arsenal yönetimine baskı yapabileceği belirtiliyor.

(Sözcü)