Dünya rekoru kırdı!.. Tam 91 metre!

Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, Antalya'nın Kaş İlçesi'nde "değişken ağırlıklı, tüpsüz ip destekli dalış"ta 91 metreye inerek dünya rekoru kırdı.

23 Temmuz 2014 Çarşamba, 11:40
Abone Ol google-news

Kaş- Hidayet Koyu'nda saat 09.30'da denize atlayarak dalışa başlayan 29 yaşındaki Şahika Ercümen, 91 metreye 1 dakika 9 saniye indi.

Su altında toplam 2 dakika 49 saniye kalan Ercümen, bu alanda 20 Temmuz'da 90 metreye dalan milli sporcu Derya Can'a ait rekoru da 3 gün sonra kırmış oldu.

BAKAN KILIÇ'TAN KUTLAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, serbest dalışta 91 metreye inerek dünya rekoru kıran milli sporcu Şahika Ercümen'i kutladı.

Bakan Kılıç, yayımladığı mesajında, Antalya'nın Kaş ilçesinde "değişken ağırlık ip destekli paletsiz dalış" alanında 91 metre derinliğe inen Ercümen'in yeni bir dünya rekoruna imza atmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Daha önce kırdığı dünya rekorları ve kazandığı derecelerle ülkemizi her zaman başarıyla temsil eden sporcumuz Şahika Ercümen'in yeni bir dünya rekoruna imza atması bizleri çok mutlu etti. Ülkemizin farklı spor branşlarında önemli başarılarla, kırılan rekorlarla anılması sadece bizi değil, 77 milyon vatandaşımızı onurlandıran bir olay. Şahika'yı ve bu rekora imza atmasında emeği geçen, destek olan herkesi tüm kalbimle tebrik ediyorum."