Egemen Korkmaz ameliyat olacak

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın doktoru Burak Kunduracıoğlu, Egemen Korkmaz'ın tedavisinde cerrahi yönteme başvurma kararı aldıklarını söyledi.

30 Temmuz 2014 Çarşamba, 16:46
Abone Ol google-news

Kunduracıoğlu, FBTV'ye yaptığı açıklamada, dizinde kıkırdak hasarı olduğu zaman "konservatif" denilen cerrahi olmayan yöntemleri denediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu dünyanın her yerinde böyledir. Biz de konservatif yöntemini denedik. Üç ay boyunca kıkırdak hasarında sönme meydana geldi. Sonra tedavi ve kuvvetlendirme programımızı arttırdık. Sezon başlamadan 15 gün önce kuvvetlendirme programı esnasında ağrılarda bir alevlenme meydana geldi. Bunun neticesinde hastanede çekilen MR ve tetkikler sonrasında Sayın Prof. Dr Uğur Haklar ile birlikte kontrollerini yaptık. Lezyonun cerrahiye gidebileceği söylendi."

Deneyimli savunma oyuncusunun dönüş tarihinin ameliyat sonrasında belli olacağını anlatan Kunduracıoğlu, şöyle devam etti:

"Cerrahi olmayan yöntemle tedaviye devam ettik ancak Topuk Yaylası'ndaki çalışmalar esnasında acı azaldı ancak sonlanmıyordu bu nedenle cerrahi müdahaleyi seçtik. Cerrahi olarak tedavisi planlandı. Doktor 3 ay daha konservatif tedaviyi önerdi ancak Egemen de biz de konservatif tedaviyi istemedik. Cerrahi olarak gerek teknik ekiple gerekse yönetimle konuştuk. Cerrahi olarak uygun görüldü. Ameliyat sonrası tedavi yöntemlerine bakacağız. Dönüş tarihi ameliyat sonrasında netlik kazanacaktır."

Burak Kunduracıoğlu, Caner Erkin'in durumu ile ilgili bir sıkıntı olmadığını dile getirerek, "Caner'in durumunda bir sıkıntı yok. Fizyoterapist eşliğinde antrenmanlara başlatmıştık. Ancak maça çıkmasını henüz antrenman yapmadığı için istememiştik, bu nedenle ilk hazırlık maçında hocamızın da kararıyla oynamadı. Ancak bir sıkıntısı bulunmuyor" diye konuştu.