Emre: 'Kimsenin beni sevmesi için bir çabam olmaz'

Emre Belözoğlu, Topuk Yaylası'nda bir basın toplantısı düzenledi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba, 12:38
Abone Ol google-news

Fenerbahçe'nin kaptanlarından Emre Belözoğlu, Fenerbahçe Resort ve Sports Topuk Yaylası Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Emre sözlerine, “Ülkemizin ve İslam aleminin Kadir Gecesi mübarek olsun… Şahika arkadaşımı da tebrik ediyorum serbest dalışta dünya rekoru kırdı . Hazırlıklar çok iyi gidiyor. 4. Senemiz oldu. Çok güzel bir kamp ortamı var. Bu tesiste emeği geçen başta sayın Başkanımız olmak üzere tüm yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Hoca bizi tanıyor biz de hocayı iyi tanıyoruz. Sakatlıksız kazasız bu kampı bitirir sezona başlarız.” diyerek başladı.

Emre, yeni formalarla ile ilgili olarak “Yeni formalar bizim başımızın belası oldu çünkü herkes arayıp forma istiyor. 6 yıldır Fenerbahçe forması giyiyorum. 23 Temmuz 2008’den bu yana gördüğüm  en iyi üçlü forma. Taraftarımızın desteği bu sene daha da güzel formalarla… Biz de parayla gidip alıyoruz formaları… Maaşı alıp, tekrar başkana vereceğiz gibi görünüyor. Her zaman çubuklu forma benim favorimdir.” dedi.

Emre Belözoğlu, fikstürle ilgili olarak da şunları söyledi: “Fikstür, nereden baktığınıza göre önemli. Tüm deplasmanları geçen sene içerde oynadık bu sene dışarıda oynuyoruz. Ligin ilk haftası itibariyle kendi sahamızda iyi bir sezona başlamak istiyoruz. Kolay bir sezon olmayacak. O yüzden bizi zorlu bir sezon bekliyor.”

4. yıldız ile ilgili sorulan bir soruya ise Emre “4. yıldız, Galatasaray ile rekabeti düşündüğümüzde bu olayı daha tatlı bir rekabet haline getirecek. Ümit ediyorum geçen seneden devam eden grafiğimizi sürdürüp başarılı olan taraf bizim olur.” yanıtını verdi.

Bir basın mensubunun Emre’ye tatilde gittiği detoks merkezini sorması üzerine ise tecrübeli futbolcu “Son 3-4 senedir dikkat ediyorum. Gençliğimizde bu kadar bilinçli değildik. Tatilde detoks kampına gitmek ve hocanın verdiği antrenmana da uydum. Onun faydaları tabii ki iyi oldu.” yanıtını verdi.

Emre, yeni sezonda kendi performansı ve sakatlık ile ilgili sorulan bir soruya ise “Geçmişte daha çok adele sakatlığı yaşıyorduk. Geçen sene bileğim kırılınca 2.5 ay uzak kaldım. Ben biraz daha geç öğrendim profesyonel yaşamayı. En büyük hedefim istikrarı yakalamak. İstediğimiz kadar kendinize dikkat etseniz de zemin rakip gibi faktörler var.” şeklinde yanıt verdi.

Emre, kendisi hakkında yapılan eleştiriler ile ilgili olarak ise “Objektif gözle kimse kimseyi izleyemez. Spor kamuoyundaki tarz böyle. Saha içindeki çizdiğim profil eleştirilebilir. Oynadığım başarılı kulüplerde başarılı oldum. Yaptığım doğru işlerle, günahımızla, sevabımızla bizi sevsinler istiyorum. İnsanların fikirleri olmadan görüşleri oluşuyor.” diye konuştu.

Emre, Fenerbahçe'nin yeni transferi Diego ile ilgili olarak sorulan soruyu ise şu şekilde yanıtladı: “Oynadığım süre içinde herkes kadar görev yapmaya çalışıyoruz. Diego’nun bizim takımımıza çok büyük katkıları olacağına inanıyorum. Takım arkadaşlarımızla ona destek oluyoruz. Futbol iyi futbolcularla daha iyi oynanır. Onun gelmesi bize güç kattı. Diego kadar olmasa da iyi oyuncularımız vardı. Ben de ayağına hakım futbolcunun olmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Birbirimizi anladığımızda insanlara güzel futbol izlettirebiliriz.”

Fenerbahçe taraftarının şu anda bulunan kamp merkezinde bile takımı desteklediği ve taraftarların Fenerbahçe üzerindeki etkisinin sorulması üzerine Emre, “Fenerbahçe taraftarını anlatmaya gerek yok. Onların verdiği destekle zorlu günleri atlattık. Selfi çılgınlığı var. Taraftar bizden hep istekte bulunuyorlar. Hepimiz formdayız ama hocamız da formda bizi çok yoğun çalıştırıyor. Elimizden geldiğince onları kırmamaya çalışıyoruz." diye yanıt verdi.Galatasaray ile yapılan basket maçının ardından çıkan olaylar ve 4. Yıldız rekabetinin bu sezona nasıl yansıyacağı sorulduğunda ise Emre, “Basket maçı ile de bir şeyler söylemek istiyorum. Basketbolda iyi bir izleyiciyim. İlk iki maçta hiçbir taşkınlık görmedim. Biz hep ilk adımı atan taraf olduk. Ortak paydada buluşulacaksa her zaman dostluk ve kardeşlik adına adım atılacaktır. Bizler futbolcu olarak elimizden geleni yaparız. Ancak futbolun başında olması gereken insanların da buna özen göstermesi gerekir. Futbolun nefrete kine dönüştürülmemesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Takımdaki hiyerarşinin nasıl işlediği ve yeni oyunculara nasıl davranıldığının sorulması üzerine Emre, şunları söyledi: “Hiyerarşinin oluşması önemli. Büyük takımlarda o takıma aidiyet hisseden futbolcuların kaptan olması gerekiyordu. Bizim zamanımızda yeni katılanlara ya da genç olanlara bir çok şey yaparlardı. Bu alışkanlıklar değişiyor. Arada bir saygı olmalı ama bunu çok fazla abartmadan yapılmalı. Yeni gelen futbolculara da dışarıdan gelen birine nasıl davranıyorsak aynı şekilde davranıyoruz.”

Yeni sezonda saha içinde kendisini kışkırtmaya yönelik rakiplerin hareketler yapabileceğinin hatırlatılması üzerine ise Emre, “Saha içi profilim eleştirilebilir ancak çok çetin bir mücadeleye girmeyeceğim, daha oturaklı bir Emre olmayı planlıyorum. Sakin sakin maçları tamamlarım umarım.

Emre Belözoğlu, "Rekabetçi bir yapım var. İdmanda, tatilde, evde oyun oynarken de iddialı bir yapım var. Bunu nefret ya da ilişkileri kopartacak gibi yapmam. Dışarıda çizdiğim profil değil beni aile içindeki profilim önemli.” diyerek sözlerini tamamladı.