Ertuğrul Sağlam:"Eskişehir’e güzel bir sonuçla döneceğiz"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, İstanbul'a kazanmak için geldiklerini söyledi.

27 Eylül 2014 Cumartesi, 13:05
Abone Ol google-news

Eskişehirspor bu akşam Süper Lig'de Beşiktaş'a konuk olacak. Zorlu karşılaşma öncesi teknik direktör Ertuğrul Sağlam, takım kampında NTV Spor'a açıklamalarda bulundu.

Kazanmak için İstanbul’a geldiklerini ifade eden Sağlam, kazanmayı rakipten daha fazla isteyerek Eskişehir’e iyi bir sonuçla döneceklerini söyledi.

Kazanmak için geldik

En büyük çekincelerinin hava ve saha şartları olduğunu ifade eden Sağlam, “Bizim için kolay maç olmayacak. Beşiktaş iyi bir rakip olmasının yanında hava ve saha şartları bize ne kadar izin verecek en büyük endişemiz bu. Çünkü biz futbol oynamaya çalışan ve buraya kazanmak için gelen bir ekibiz. Kazanmak için üretmek zorundayız, bunun için de uygun koşullara ihtiyacımız var. O yüzden umarım hava ve saha şartları olarak istediğimiz düzgün ortamı buluruz. Kazanmayı rakipten daha fazla isteyeceğiz ve Eskişehir’e güzel bir sonuçla döneceğiz” dedi.

En iyi Gençlerbirliği'ne karşı oynadık

Gol yollarında sıkıntı yaşadıklarını düşünmediğini belirten Sağlam, “3 maç içinde puan alamadığımız Gençlerbirliği maçı bizim en iyi oynadığımız maçtı. Maalesef futbol şansının yanımızda olmadığı bir karşılaşma oynadık. Futbolda kazanmak için ne yapılması gerekiyorsa hepsini yaptı çocuklar. Bu mücadelenin karşılığı 3 puan olmalıydı, sadece sonuca üzüldük. Oyuncularımızın performansı bizi gelecek için umutlandırdı. Umarım Beşiktaş karşısında da böyle bir maç oynarız” şeklinde konuştu.