Fenerbahçe 'üç'ledi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 2006'dan bu yana düzenlenen ve eski Cumhurbaşkanlığı Kupası formatında oynanan, bir önceki sezonun Süper Lig şampiyonu ile Türkiye Kupası sahibini karşı karşıya getiren müsabakada ezeli rakibi Galatasaray'ı penaltı atışları sonucunda mağlup eden Fenerbahçe, 3. kez kupanın sahibi oldu.

26 Ağustos 2014 Salı, 00:10
Abone Ol google-news

Manisa 19 Mayıs Stadı'nda normal süresi ve uzatma bölümü golsüz eşitlikle tamamlanan müsabakada penaltı atışlarında Galatasaray'a 3-2 üstünlük kuran Fenerbahçe, 3. kez kupaya uzandı. Son 2 sezonda Galatasaray'a mağlup olan sarı lacivertli ekip, bu şanssızlığını kırdı.

TFF Süper Kupa'yı 3. kez kazanan Fenerbahçe ezeli rakibi Galatasaray'ı yakalarken, Beşiktaş ve Trabzonspor da birer kez kupayı müzesine götürdü.

Galatasaray, oynadığı 5 maçtan 3'ünde mutlu sona ulaşırken, Fenerbahçe ise 5 karşılaşmadan 3'ünü kazandı.

Sarı-lacivertliler ise 2007 ve 2009'da Beşiktaş'ı 2-1 ve 2-0'lık sonuçlarla yenerek kupayı müzesine götürmüş ve son 2 sezonda Galatasaray'a kaybetmişti.

- Şampiyonlar 5, kupa sahipleri 3 kez kazandı

2006'da kupa şampiyonu Beşiktaş, 2007'de lig şampiyonu Fenerbahçe, 2008 finalinde lig şampiyonu Galatasaray, 2009'da, önceki sezonun hem lig hem de kupa şampiyonu olan Beşiktaş, önceki sezonun kupa finalisti Fenerbahçe ile oynadığı maçı Fenerbahçe, 2010'da Türkiye Kupası sahibi Trabzonspor, daha sonra ise lig şampiyonu Galatasaray kupaya uzanırken, bu yıl geçen senenin lig şampiyonu Fenerbahçe mutlu sona ulaştı.