Fenerbahçe'de yine van Persie sorunu

Geçen sezon Pereira ile anlaşamayan ve bir çok kez krizin içinde bulunan van Persie, Hollandalı hocası Advocaat'a rağmen yine sarı-lacivertli takıma konsantre olamıyor. İsteksiz ve sakat

07 Eylül 2016 Çarşamba, 12:02
Abone Ol google-news

Robin van Persie, geçtiğimiz sezon kendisinden beklenen performansı sahaya yansıtamamıştı. Kendisine yeteri kadar şans tanımadığını düşündüğü ve oyun anlayışını beğenmediği Vitor Pereira'yı rencide edici ve suçlayıcı hakaretleri de olmuştu. Bu sezon başında satılacaklar listesine konulan Hollandalı'ya Çin veya Dubai'den yeterli teklif de gelmeyince elde kaldı. 

 

BAŞKAN AZİZ YILDIRIM'IN UYARISINA RAĞMEN

Duruma el atan ve yeni sezonda kriz istemediğini vurgulayan Başkan Aziz Yıldırım, "Sana kulüp olarak büyük yatırımlar yaptık. Kariyerine ve karakterine güvenerek Fenerbahçe'nin gücüne güç katman için transfer ettik ama senin katkın ortada. Artık kendini toparlayıp hazır olmalısın." diyerek oyuncuyu uyarmıştı. Buna rağmen Robin van Persie istenilen düzeyde değil. Son günlerde yine adale ağrılarını bahane ederek idmanlara çıkmıyor. Advocaat hücum futbolu felsefesini benimsemesine rağmen van Persie kadroya giremiyor. Emenike, formu ve etkili oyunu ile formayı kaparken takıma dönen Sow da geçmiş yıllardaki performansını tekrarlarsa ilk 11 van Persie için hayal olacak ve Fenerbahçe yıllık 5 milyon Euro'ya yakın para ödediği oyuncusundan verim alamayacak.