Futbolda rüşvet skandalı büyüyor: 8 teknik direktörün daha adı karıştı

Daily Telegraph gazetesi, Premier League'de 8 teknik direktörün daha Allardyce gibi usulsüz transferlerde para karşılığı rol oynadığını ileri sürdü.

28 Eylül 2016 Çarşamba, 13:10
Abone Ol google-news

İngiltere Teknik Direktörü Sam Allardyce'ın 400 bin sterlin karşılığında federasyonun transfer kurallarının nasıl aşılabileceği konusunda yardım etmeyi kabul ettiği görüntüleri ortaya çıkaran Daily Telegraph gazetesi, Premier League'de bu skandala karışmış 8 menajerin daha olduğunu ileri sürdü.

Futbol Federasyonu'nun ilerleyen günlerde daha çok bu tür sorunlarla karşılaşacağını belirten gazete, futbolcu menajerlerinin iş adamı rolündeki muhabirlerine teknik direktörlerin transferlerde nasıl rol oynadığı ve rüşvet aldığına dair detayları paylaştığını aktardı.

Federasyonun son yıllardaki en büyük krizlerden biriyle karşı karşıya olduğunu savunan gazete, bir yardımcı antrenörün transfer sürecinde aldığı 5 bin sterlin rüşvetin gizli çekimlerini de bu hafta sonuna kadar paylaşacağını bildirdi.

Roy Hodgson'ın istifa etmesi üzerine temmuz ayında İngiltere Premier League ekiplerinden Sunderland'deki görevini bırakan ve yıllık 3 milyon sterlin maaşla milli takım teknik direktörlüğüne getirilen 61 yaşındaki Allardyce, 400 bin sterlinlik pazarlık görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından istifa etmek zorunda kalmıştı.

İngiltere Milli Takımı'nın Malta, Slovenya, İskoçya ve İspanya ile yapacağı maçlarda Gareth Southgate milli takımın başında sahaya çıkacak. Basında, federasyonun Arsenal'ı 20 yıldır çalıştıran Fransız teknik adam Arsene Wenger'e teklif götüreceği iddiaları yer aldı.