Galatasaraylı futbolcunun vergi polemiği

Politikacı Marijnissen, Babel’e yönelik, “Bu konu hakkında konuşalım. Ödediğin vergiler, şu an insanların tedavi görmesine, yardım almasına yarıyor. Hatta, bazen o vergilerle futbol oynadığın stadyumlar yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

09 Mayıs 2020 Cumartesi, 08:46
Galatasaraylı futbolcunun vergi polemiği
Abone Ol google-news

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel'ın bir politikacı ile sosyal medya üzerinden yaşadığı diyalog ülkesinde gündem oldu.

Elindeki ‘Vergisiz Zenginlik’ kitabıyla poz veren Babel fotoğrafını sosyal medyadan paylaştı. Feyenoordlu futbolcu Jens Toornstra ise, “Bence hemşireler çok daha fazla kazanmalı, biz futbolcular ise çok daha az” şeklinde yaptığı yorumla manşete çıktı.

Hollandalı politikacı Lilian Marijnissen de, Babel’in fotoğrafı ile Toornstra’nın sözlerini paylaşarak, “Farkı bulun” yazdı.

Babel, “Eğitimsiz biri, farkında olmadığı konularda fikrini dile getirmeye çalışır. Yanlış anladığı konularda diyaloğa girmekten keyif alır. Ancak, yanlış konularla insanların gündeminde yer almak istemem” cevabını verdi.

‘VERGİLER İŞE YARIYOR’

Politikacı Marijnissen, Babel’e cevap olarak, “Bu konu hakkında konuşalım. Ödediğin vergiler, şu an insanların tedavi görmesine, yardım almasına yarıyor. Hatta, bazen o vergilerle futbol oynadığın stadyumlar yapılıyor.” ifadelerini kullandı.