Görevinden alınan Hamzaoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar

Galatasaray'da teknik direktörlük görevinden ayrılan Hamza Hamzaoğlu, Florya'dan ayrılırken basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

19 Kasım 2015 Perşembe, 20:32
Abone Ol google-news

Görevden alınma kararını Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu'nun aldığını ifade eden Hamzaoğlu, "Yönetim Kurulu böyle bir karar almış. Başkan sağ olsun, doğrudan bana iletti. Gerekçeyi kendileri açıklarlar" diye konuştu. Hamzaoğlu ayrıca, hiç kimseye kırgınlığı ve dargınlığının olmadığını söyledi.

Teknik adam Hamzaoğlu'nun konuşması şöyle:

"Belki bir kez daha nasip olur"

"Önemli ve üzücü bir gün. Ama bu işin içinde var. Kabul etmiş durumdayız. 1 sene önce bu kapıdan girdiğimizde farklı planlarımız vardı. Kısa vadede olanları gerçekleştirdim. Uzun vadeli hedefleri de erteleyeceğiz. Belki bir kez daha bu hayallerimizin peşinden gitmeyi Allah nasip eder.
İçeride herkesle vedalaştık, helalleştik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizden yana ne hakkımız varsa hepsi helal olsun.

"Kararı yönetim almış"

Yönetim Kurulu böyle bir karar almış. Dursun Özbek arayıp direkt iletti sağ olsun. Gerekçeyi kendileri açıklarlar.

"Hiç kimseye kırgın değilim"

Hiç kimseye kırgınlığım ve dargınlığım yok. Allah nasip etti, geldik. Burada yapacaklarımız bu kadarmış. Şükürler olsun. Hepimiz üzüldük. Oyuncular da üzgündü. Acı-tatlı birçok anımız oldu. Kupaları beraber kaldırdık. Hepsine teşekkürler. Dün davet geldiğinde 'Acaba mı?' diye düşündüm. Güzel ayrılık olmaz, hepsi üzücüdür.

"Neden sportif de olabilir başka bir şey de"

Ayrılığın nedeni sportif de olabilir başka bir şey de olabilir. Bunu sorgulamak işimiz değil. Biz, doğru ve başarılı işler yaptık. Kendimi başarılı görüyorum.

"Hiçbir teklif gelmedi"

Şu anda hiçbir teklif gelmedi. Gelse de bir şey söylemem. Biraz dinlenmek istiyorum.
Kulübümüzü dışarıdan desteklemeye devam edeceğiz. Taraftarlık sadece iyi günde olmaz. Taraftarımızdan da ricam destek olmaları. Hepsine de teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler."

Minik futbolcular uğurladı

Bu arada Hamzaoğlu'nun açıklamalarının ardından Galatasaray'ın minik futbolcuları teknik adamın yanına geldi. Minik futbolcular tek tek Hamzaoğlu'nu öperek vedalaştı. Ayrıca Ayhan Akman'ın oğlu 'Hamza' da Hamza Hamzaoğlu'na veda edenler arasında yer aldı.

Daha sonra basın mensupları, teknik direktör Hamzaoğlu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.