Halilhodzic: 'Şampiyonluğa çok uzağız'

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, "Bazılarının ve birilerinin Trabzonspor'un şampiyon olacağını ortaya yaydığını duydum. Maalesef bugün bu duruma çok uzağız" dedi.

16 Ağustos 2014 Cumartesi, 09:38
Abone Ol google-news

Halilhodzic, sezon açılışında Bursaspor ile 0-0 berabere kaldıkları hazırlık maçının ardından yaptığı değerlendirmede, "Güzel bir gece geçirdik. Eğlence güzeldi ama Trabzonspor kötüydü. İlk 15 dakika titreyen ve kendine güveni olmayan bir takım gördüm. Bir tek topu bile kontrol edemeyen, hakim olamayan takım gördüm. Kalecimizin birkaç uygun ve güzel müdahalelerine dayanarak maçı vermedik" diye konuştu.

Ofansif anlamda iki pası peş peşe başaramadıklarını ifade eden Halilhodzic, "Bu nedenle birçok soruyu bu gece kendime soracağım. Daha öncesinde söylediğim gibi Trabzonspor'un 2-3 aya ihtiyacı var. Kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bu gece Bursaspor bizden üstündü ve galibiyeti de hak edebilirdi" ifadelerini kullandı.

Bir teknik adamın kendine takımı ile ilgili sorması gereken tüm soruları soracağını anlatan Halilhodzic, "Elimizdekiyle tatmin olamayız, düzeltmemiz gereken birçok şeyin olduğunu da söyleyebilirim. Bu şekilde kalırsak bir Rostov takımını nasıl eleriz, bilmiyorum" dedi.

- "Lige hazır değiliz"

Halilhodzic, transferde biraz gecikmeler yaşadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Transfer dosyamız daha kapanmadı. Yeni oyuncularla fazla çalışma imkanım olmadı, süre kısaydı. Trabzonspor hazır değil ve şu an hazır olmaya da uzağız. Sadece taktik anlayış değil, bazı oyuncular ne dediğimi de anlayamıyor. Oyuncularıma karşı kaleye oynamaları gerektiğini söylerken, birkaç oyuncu bizim kaleye doğru hücum yapar durumdaydık. Bu durumu görmeden gelemeyiz. Bu nedenle birçok soru soracağım kendime."

Avusturya kampında takımdan ayrılma yönünde bir düşüncesinin olduğunu ifade eden Halilhodzic, "Terk edip gitmek gibi bir düşüncem oldu ama bu çok kolay bir seçenek. Tekrarlıyorum 2-3 ay yoğun çalışmalarımız var ve ilerleme kaydetmemiz gerekiyor. Bazılarının ve birilerinin Trabzonspor'un şampiyon olacağını ortaya yaydığını duydum. Maalesef bugün bu duruma çok uzağız" diye konuştu.

- Güneş'in açıklamaları

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek, "Hepimizin başı sağolsun. Beşiktaş'ın, Türk futbol camiasının, insanlığın başı sağolsun. Kıymetli, güzel insandı. Allah bize onun gibi anılmayı nasip etsin" dedi

Kamp organizasyonları ile ilgili sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren Güneş, "Trabzonspor'un da takım arama sıkıntısı vardı. Tesadüf oldu. Şehre gelirken de dikkatli oluyordum, ambiansı bozmayayım diye ama şimdi hem tesislere gittik, hem de idman maç yaptık" diye konuştu.

Maçta olumlu işler yaptıklarını kaydeden Güneş, şöyle devam etti:

"Takım oyunu oynuyoruz. Pozisyon bulduk ama goller bulamadık. Bu oyun anlayışıyla daha yukarıya gideceğimizi başarılı olacağımızı düşünüyorum. Gol atamadık ama bu kez pozisyon bularak gol atamadık. Trabzonspor maçı iyi bir ölçü maçı oldu. Seyirci, ambians mükemmeldi. Trabzonspor güçlü takım, güçlü oyuncuları var. Yeni takım olduğu için zaman zaman hatalar olacaktır. Takımın sahiplenme duygusu olağanüstü seviyeye çıkmış, olumlu bir adım. Bizim de çok güzel taraftarımız, camiamız var. İnşallah Bursaspor-Trabzonspor rekabeti lig şampiyonluğu için olur. Hep Galatasaray-Fenerbahçe mücadelesi şeklinde olmasın. Plakamız ters ama anlayışımız aynı."