Halkçı Ronaldo mahalle satın alıp bağışladı!

Portekizli yıldız, 2 milyon Euro'ya Rio'da yoksulların yaşadığı bir favela satın aldı. Sonra da burada kiracı olarak yaşayanlara oturdukları evleri hediye etti.

15 Mart 2016 Salı, 18:19
Abone Ol google-news

Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo bu kez yatırım yerine bağış ile gündemde.

Gayrımenkul yatırımları yapan Portekizli yıldız daha önce New York'ta Trump Tower'da 18 milyon 500 bin Euro'ya daire ve Monte Carlo'daki 140 milyon Euro'luk otel ortaklığı yapmıştı.

Ancak Ronaldo'nun son gayrımenkul girişimi çok şaşırtıcı.

Ronaldo'nun emlak işlerini birlikte yaptığı Proto Enterprises, Portekizli yıldızın Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 2 milyon Euro'luk yatırım yaptığını duyurdu.

Yıldız futbolcunun bu kez satın aldığı mülkse yoksulların yaşadığı favela adı verilen mahallelerden biri. Bu faveladaki bütün araziyi satın alan Ronaldo, daha sonra burada kiracı olarak yaşayanlara artık kira ödememeleri için mülklerini bağışlamış.

Proto Enterprises, favelanın adını açıklamayarak sadece Rio'nun kuzeyinde bulunduğu ve Brezilyalı eski futbolcu Adriano'nun büyüdüğü yer olduğu bilgisini verdi.

Bu bilgilerden mahallenin polisin giremediği ve uyuşturucu ticaretinin yoğun yapıldığı Vila Cruzeiro olduğu tahmin ediliyor. (Eurosport)