Infantino'dan Drogba'ya görev!

Galatasaray'ın eski Fildişi Sahilli futbolcusu Didier Drogba, FIFA'nın yeni kurduğu Futbolcular Komisyonu'nun başkan yardımcılığına getirildi.

15 Mayıs 2016 Pazar, 14:25
Abone Ol google-news

Galatasaray'ın eski futbolcusu Didier Drogba bundan böyle FIFA'nın bir elemanı olacak. Meksika'da gerçekleştirilen 66. FIFA Kongresi'nin sonuç bildirgesi yayınlandı ve birliğin bazı organlarının yeni görevlendirmeleri duyuruldu. Yeni başkan Gianni Infantino ile atağa kalkan FIFA, yeni bazı görevlendirmeleri açıkladı.

FIFA Futbolcular Komisyonu'nun başkanlığına Kolombiyalı Ramon Jesurun getirildi. Jesurun'un iki yardımcısı ise futbol dünyasının yakından tanıdığı iki isimden seçildi: Futbol hayatını halen sürdüren ve Kanada'da Montreal Impact forması giyen Didier Drogba ve Alman futbol adamı Karl-Heinz Rummenigge.

FİGO'YA DA GÖREV

FIFA tarafından Futbolcular Komisyonu'nun yeni oluşturulduğu, birlik ile futbolcular arasında bağ kurmak ve oyuncular ile iletişim sağlamak hedefiyle kurulduğu belirtildi. Drogba'nın aktif futbolculuk hayatını sürdürdüğü için kendisine teklif götürüleceği ve kabul etmesi durumunda yeni görevine başlayacağı kaydedildi.

Öte yandan Portekizli eski futbolcu Luis Figo ise Geliştirme Komisyonu başkan yardımcılığı yapacak.