İşte Beşiktaş'ın borcu

Beşiktaş Kulübü'nün bugün gerçekleşen divan kurulu toplantısında kulübün toplam borcunun 31 Ağustos 2013 tarihi itibari ile 544 milyon 459 bin 992 TL olduğu, tahmini alacaklar düşüldükten sonra ise net borcun 476 milyon 822 bin 728 TL olacağı açıklandı.

27 Ekim 2013 Pazar, 13:45
Abone Ol google-news

Beşiktaş'ın üç ayda bir yapılan divan kurulu toplantısı, Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleşti. Son yılların en kalabalık divan toplantısında ayakta kalanlar olurken, bu kalabalığın aksine yönetim kurulu açısından da en düşük katılım gerçekleşti. Başkan Fikret Orman'ın mazeret bildirerek katılmadığı divan kurulu toplantısında sadece 6 yönetici hazır bulundu.

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'in açılış konuşmasının ardından kulüp üyeliğinde 60 yılını dolduranlara ikinci başkan Ahmet Nur Çebi tarafından plaketleri takdim edildi. Yönetim kurulu adına ise genel sekreter Metin Albayrak konuşma yaptı.

Öte yandan Metin Albayrak konuşmasında önemli bir detayı da paylaştı. Olaylı derbide sahaya girenler arasında siyah beyazlı kulübün kongre üyeleri de bulunuyormuş. Albayrak bu isimleri açıklarken haklarında disiplin soruşturması açıldığı ve kulüpten ihraç edilebileceklerini de söyledi. Albayrak sözlerini şöyle sürdürdü; "Bundan sonra yönetim olarak çok ciddi ve hassas davranıyoruz. Sizlerin de bildiği üzere 4 maç ceza aldık, fakat dönüp incelediğimizde son 8 yılda 24 maçımız kapatılmış. Bu aşağı yukarı 2 sezon eder. Bunu takdirinize bırakıyorum. Böyle taraftarlık olmaz diyorum. Hem maddi, hem manevi kaybımız çok. Ama bunların üstesinden hep beraber geleceğiz. Yeni stadımızda, başkanımızın da söylediği gibi 1903 kartı olmayan hiç kimseye kombine satmayacağız'' diye konuştu.

İşte sahaya giren Beşiktaş Kongre üyeleri;

Savaş Ersavaş

Suat Özmen

Levent Sesli

Remzi Şimşek

Mustafa Uysal

Engin Yüce