Kadıköy plajlarında ragbi

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, sporseverleri turnuvaya davet etti.

28 Haziran 2018 Perşembe, 12:05
Abone Ol google-news

Kadıköy Belediyesi desteği ve ev sahipliğinde, Ragbi Lig Derneği tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası”, 30 Haziran - 1 Temmuz tarihlerinde 27 takımın katılımıyla Kadıköy Belediyesi Kalamış Spor Merkezi’nde başlıyor. “Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası”nın detaylarını aktarmak üzere 29 Haziran saat 10:00’da Kadıköy Belediyesi Kalamış Khalkedon tesislerinde basın toplantısı düzenlenecek.

SIRBİSTAN’DAN LÜBNAN’A KADAR 27 TAKIM KIYASIYA YARIŞACAK

Türkiye ve yurt dışından, 300 Ragbi Lig oyuncusunun katılacağı turnuvada 5 asıl ve 5 yedek oyuncudan oluşan takımlar 2 gün boyunca mücadele edecek. 2016’da 15 ve 2017’de 20 takımla düzenlenen turnuvaya bu yıl 27 takım katılıyor. Türkiye’den 20, Lübnan’dan 4, Sırbistan’dan 2 ve Avrupa’dan 1 takım İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası’nda kıyasıya yarışacak. Müsabakalara katılacak ülkeler ve takımlarının isimleri şöyle: Lübnan’dan Lycans, Wolves, Aconites ve TNC; Sırbistan’dan Kızıl Yıldız (2 takım olarak); Avrupa’dan Exiles; Türkiye’den Amazon Girls, Bromigo, Kadıköy Daltons, Powerpuff, Roket Takımı, Tunesquad, Yalmanspor, Anadolu Lions, Bilgi Badgers, Bosphorus Wolves, Eskişehir, Hacettepe Prophets, İstanbul Ottomans, Kadıköy Bulls, ODTÜ, Olimpos, Pink Beaches, Rhinos, Ruggers 34 ve Young Boys 30’s.

ÖDÜL TÖRENİ 1 TEMMUZ’DA

17 erkek ve 10 kadın takımın mücadele edeceği turnuvada kazanan takımlar “3. Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Lig Şampiyonu 2018” unvanını kazanacak. Turnuva, Kadıköy Belediyesi Kalamış Spor Merkezi’nde 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde sabah saat 09.00’da başlayacak ve müsabakalar gün boyu devam edecek. Turnuvanın ödül töreni ise 1 Temmuz Pazar saat 20.00’da gerçekleşecek.

DÜNYA SAHİLLERİNİN SEVİLEN SPORU İSTANBUL’DA

Kuzey Amerika, Güney Amerika, Akdeniz Ülkeleri, Avustralya, Güney Afrika, İngiltere ve Yeni Zelanda sahillerinde düzenlenen Plaj Ragbi Lig Turnuvaları ilgiyle takip edilmekte ve büyük bir heyecan yaratmakta. Türkiye'de Ragbi Lig sporunu desteklemek ve geliştirmek adına kurulan Ragbi Lig Derneği, 2016 Aralık ayından beri çalışmalarını sürdürmekte. Avrupa Ragbi Lig Federasyonu (RLEF) ve Uluslararası Ragbi Lig Federasyonu (RLIF) tarafından desteklenen kuruluş, gösterdiği performans sonucunda RLEF ve RLIF tarafından gözlemci “Observer” statüsü ile birliğe kabul edildi.