Necip Uysal: Lig tarihinin en zor sezonundan alnımızın akıyla çıktık

Lig tarihinin en zor sezonunu geçirdiklerini söyleyen Uysal, "Sezon başı bizim için kötü başlamıştı ama, sonra müthiş bir seri yakaladık" dedi.

28 Mayıs 2021 Cuma, 10:23
Necip Uysal: Lig tarihinin en zor sezonundan alnımızın akıyla çıktık
Abone Ol google-news

Beşiktaş formasını 6 sezon altyapıda, 13 sezonda ise A Takımda olmak üzere 19 sezondur terleten siyah beyazlıların joker oyuncusu Necip Uysal, kazanılan çifte kupa ve gelecek hedefleri hakkında  özel açıklamalarda bulundu. Uysal, "Bence lig tarihinin en zor sezonu olabilir, ama herkesin fedakarlıklarıyla, alnımızın akıyla bu sezondan çıktığımızı düşünüyorum" dedi.  

"LİG TARİHİNİN EN ZOR SEZONUNDAN ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKTIK" 

Lig tarihinin en zor sezonunu geçirdiklerini söyleyen Uysal,  "Öncelikle çok mutluyuz tabi ki, takım olarak. Sezon başı bizim için kötü başlamıştı ama sezonun ilerleyen haftalarında bu performansımızı biraz yükseltmiştik. Ligin son döneminde biraz daha düştü tempomuz ama iki tane kupaya arkadaşlarımızın fedakarlıklarıyla, burada aşçısından tutun, güvenliğine, herkesin çok büyük emeği var bu kupalarda. Pandemi dönemi taraftarımız yok, çok zor bir sezon geçirdik. Bence lig tarihinin en zor sezonu olabilir, ama herkesin fedakarlıklarıyla, alnımızın akıyla çıktığımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu. 
Takımda diğer 2008-2009 olmak üzere iki sezonda çifte kupa sevinici yaşayan tek futbolcu olan Necip Uysal, "Çok mutluyum öncelikle, sonuçta 2008-2009 sezonundan beri A Takımdayım. Bu benim 4'üncü lig kupam, 3 tane de Türkiye Kupası var. Benim için çok çok değerli şeyler bunlar. Altyapısından çıkmışım takımın, bu kadar senedir buradayım. Yani önemli olan buralara çıkmak değil bence kalmak önemli. Benim de her zaman çalışıp buralarda kalmaktı hedefim, kupalar kazanmaktı, kaptanlık yapmaktı. Allah'a şükürler olsun bunların hepsini Allah nasip etti bana. İzmir de bize uğurlu geliyor, her sene İzmir'de olsun diye düşünüyoruz" dedi.  

"GÖZTEPE MAÇINDA STRES OLMADI DERSEM YALAN OLUR" 

Ligin son haftasında oynanan Göztepe maçında hissettikleriyle ilgili Uysal, oraya kadar geldik, o tarafta biraz kırılma olmuş olabilir. Ama o maçlardan sonra takımla beraber konuşup, hepimiz neleri nerde yanlış yaptığımızı söyledi, herkes birbirinin yüzüne konuştu. Güzel bir konuşma oldu maçlardan sonra. Herkes bunu düzeltip son maça kalsa da Allah'a şükürler olsun kazandık. Göztepe maçında tabi ki stres olmadı desem yalan olur. Bizim için şampiyonluk maçıydı, kazanmamız gerekiyordu. Bizim sadece kendi maçımıza odaklanmamız lazımdı, kazanırsak şampiyon olacağımız biliyorduk, o şeyle maça çıkmıştık. Allah'a şükürler olsun kazandık çok mutluyuz" ifadelerini kullandı. " 
Teknik direktör Sergen Yalçın'ın altyapı oyuncularına verdiği destek için de Uysal, "Sergen hocayla ben altyapıda da çalışmıştım. Altyapıdan gelen oyunculara çok destek oluyor, çok önem veriyor. Zaten gördüğünüz gibi Rıdvan olsun Ersin olsun. Ersin sezon boyunca bütün maçlarda oynadı, Rıdvan da çoğu maçta görev aldı. Yani altyapıdan gelen oyunculara çok değer veriyor. Onların da Sergen hocanın güvenini boşa çıkarmadığını düşünüyorum. Onlar elinden gelen her şeyini, katkılarını verdiler bu sezon. Bu kupada emekleri çok büyük" diye konuştu.
Joker futbolcu, sonucu garanti olan maçlarda 'hiç ortam oluşsa da kaleye de geçsem' diye düşündüğün oluyor mu? sorusuna Uysal, “Yok öyle düşünmüyorum da, ihtiyaç olursa geçilir. Yani öyle ben kaleye geçeyim diye öyle bir düşüncem hiçbir zaman olmadı. Kaleci kırmızı kart görür geçilir tabi. Geçerim tabi, oynamadığım yer anlamında değil de geçerim yani hiç sıkıntı yok. Zaten dediğiniz gibi çoğu yerde oynadım çünkü. Sağbek oynuyorum, stoper oynuyorum, orta saha oynuyorum, insanların kafasında 'orda da oynar' düşüncesiyle geçeriz önemli değil. Ben demiştim zaten, benim için önemli olan sahanın içinde olmak, Beşiktaş'a katkı vermek, benim amacım bu' diye cevap veren Necip, sorunun devamında futbolu bırakacağın zaman sembolik de olsa bir maça kaleci olarak başlar mısın sorusuna ise 'bilmiyorum, benim öyle bir düşüncem yok , futbolu bıraktıktan sonra o zamanlar konuşulacak şeyler, çok da gerekli bir şey olduğunu düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.   

"NE VARSA İÇİMDE HEPSİNİ SAHAYA BIRAKIYORUM" 

Performansını yaşam tarzına ve çalışmaya bağlayan 30 yaşındaki futbolcu, "Beşiktaş A Takımı'na çıktığımdan beri her zaman çok çalışmayı seven bir insanım. Yaşam tarzım olsun, her zaman yemeğime, uykuma dikkat eden biriyim. Çoğu maçta da sonradan girdiğim maçlar da oluyor, ben hiçbir zaman konsantremi bozmam. Her zaman o sahaya çıktığım zaman elimden geleni yapıyorum, bütün mücadelemi veriyorum. Yani; ne varsa içimde hepsini sahaya bırakıyorum. O yüzden, dediğiniz gibi konsantrasyonum da iyi o yönden. Ama; bunun en büyük faktörü, dışardaki yaşam tarzım, bir de idmanda çalışmam, diye düşünüyorum" dedi. 
Beşiktaş için yaptığı fedakarlıklara, sezon başında ücretinde indirime giderek bir yenisini daha ekleyen Uysal, "O zaman da onlara söylemiştim. Benim için ne gerekiyorsa yapabilirsiniz önemli değil demiştim. Onlar da öyle uygun gördüler. 11 yaşından beri bu kulüpteyim. 'Ben' olduysam bu kulüp sayesinde oldum. Ne gerekiyorsa, ben elimden gelen her şeyi yaparım, saha içinde, saha dışında, oynamadığım maçlarda, takıma motive olsun, ben her anlamda takıma katkı vermeye çalışıyorum" şeklinde konuştu.  
Süper Lig'in 30'uncu haftasında oynanan Medipol Başakşehir maçının 85'inci dakikasında Josef'in golüyle 3-2 kazanılan mücadelede Josef ve Aboubakar'ın sevincine dahil olduğu andaki fotoğrafın, 31 yıl önce 10-0 kazanılan Adana Demirspor maçındaki Rıza Çalımbay, Metin Tekin ve Ali Gültiken'in sevinç fotoğrafıyla benzetilmesiyle ilgili olarak Uysal, "O ilginç yani, değişik. Ben o fotoğrafı bilmiyordum, maçtan sonra görünce şaşırdım. Yani gerçekten ilginç bir kare. O kare için de çok tuhaf, ben de çok şaşırmıştım. Sanki aynı fotoğraf gibi geldi .Yani bunlar güzel şeyler. Tarihi tesadüfler" diye konuştu.