Pro-AM Golf Turnuvası'nı Bunker Mentality kazandı

Tivibu'nun sponsorluğunda düzenlenen “Tivibu Pro-AM Golf Turnuvası", 27 Ekim Salı günü Antalya Belek’teki Montgomerie Maxx Royal Sahası’nda gerçekleştirildi.

28 Ekim 2015 Çarşamba, 16:12
Abone Ol google-news

 

Tivibu'nun sponsorluğunda düzenlenen “Tivibu Pro-AM Golf Turnuvası", 27 Ekim Salı günü Antalya Belek’teki Montgomerie Maxx Royal Sahası’nda gerçekleştirildi.

Avrupa Turu’nun önemli oyuncuları Tivibu Pro-AM’deydi

Türk Telekom Grubu ev sahipliğinde düzenlenen, Avrupa’nın en iyi oyuncularını golf tutkunu isimlerle buluşturan Tivibu Pro-AM Golf Turnuvası’nda 27 takımdan 108 sporcu yarıştı. Güzel bir havada gerçekleşen organizasyonda Avrupa Turu’nun önemli oyuncularından Shane Lowry, Soren Kjeldsen, Stephan Gallacher, Grame McDowell, David Horsey, Marcel Siem ve Gregory Bourdy gibi isimler sahaya çıktı.

Turnuvanın şampiyonu “Bunker Mentality” oldu

Tivibu Pro-AM Golf Turnuvası’nda şampiyonluğu Romain Wattel’in Darren Stockdale, Kevin Cummings, Thomas Muldoon’dan oluşan Bunker Mentality takımı toplamda -23 ile kazandı. Chris Wood, Hüseyin Demirağ, Caner Tuna ve Nida Cireli’den kurulu Bodrum takımı toplamda -19 ile ikinci sırayı aldı. Turnuvada üçüncülük kürsüsüne ise - 18 ile Alejandro Canizares, Ali Kızıldağ, Gürkan Başeğmez ve Ali Özdoğan’dan oluşan Calista takımı çıktı.

Tivibu Pro-AM Golf Turnuvası’nda özel ödüller de sahiplerini buldu. Erkeklerde en uzun vuruş ödülü Ahmet Çağıl’ın olurken, bayanlarda Yurdanur Akkaş ödüle hak kazandı. Bayrağa en yakın atışı yapan Laurent Ferron da özel ödül aldı.

Tivibu Pro-AM Golf Turnuvası’nda birinci olan takıma kupasını, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su ve Türkiye Golf Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Akdemir verdi. Ödül töreninde Avrupa Turu yöneticilerinden Keith Waters ve Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da hazır bulundu.

Tivibu Pro-AM turnuvası ve ödül töreni, golf sporu ile ilgili zengin bir içerik eşliğinde Tivibu Spor ekranlarından da canlı olarak yayınlandı.