RvP'den F.Bahçe'deki sorunlar üzerine: "Takmıyorum"

Fenerbahçe'nin Hollandali yıldızı Robin van Persie, ülkesinde kulübedeki 'mutsuz' görüntüsü ve Vitor Pereira ile yaşadıkları üzerine ilginç açıklamalar yaptı.

10 Ekim 2015 Cumartesi, 17:34
Abone Ol google-news

 

Fenerbahçe'nin Hollandali yıldızı Robin van Persie, ülkesinde kulübedeki 'mutsuz' görüntüsü ve Vitor Pereira ile yaşadıkları üzerine ilginç açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe'deki durumu sorulan tecrübeli futbolcu, "Şöyle açıklamama izin verin. Şu anda daha 'düzenli' hissediyorum. İstanbul'daki ilk haftalarım çok telaşlıydı. Otelde kaldık, çocuklarım için her şeyi ayarlamak zorundaydım, taşınma işleri ayarlanmalıydı. Aile olarak arayıştaydık. Her şey yeniydi. Sonra çok iyi hissettiğimi farkettim. Fit durumdayım, özgür hissediyorum. Gerçekten" şeklinde cevap verdi.

Fenerbahçe'deki sorunlar üzerine

Yaşadığı sorunları kafaya takmak için 'fazla genç' olduğunu söyleyen RVP, "Gençken hayatınızdaki her şey, başkaları ile aranda geçen olaylar ve edindiğin tecrübelerdir. Ne dediğimi anlamışsınızdır umarım. Bir insan olarak sen, her şeyi parçaları birleştirerek yapıyorsun. Ancak yaşlandığınızda, işler değişiyor. Artık sen sadece bir futbolcu değilsin, aynı zamanda bir baba ve kocasın. Artık eve her şeyi taşıyamazsınız. Her problem nasıl hissettiğini etkilemiyor ya da nasıl davranmanız gerektiğini. Yaşlanmanın da herhalde en büyük avantajı bu" diye konuştu.

Oyuncu ile röportaj yapan Algemeen Dagblad muhabiri Sjoerd Mossou ise, Van Persie'nin 'harika' hissettiğini belirtmesi üzerine; "Persie'nin bu kadar mutlu olduğunu söylemesi, kulübedeki duruşuna ters düşüyor, değil mi? İçinde bulunduğu durumda harika hissettiğini söyleyebilir mi?" şeklinde yorum yaptı.