Sivasspor'da Mesut Bakkal dönemi sona erdi

Sivasspor yönetim kurulu, Şanlıurfspor maçı sonrası istifasını açıklayan teknik direktör Mesut Bakkal'ın istifasınını kabul ettiğini açıkladı.

21 Mart 2017 Salı, 23:29
Abone Ol google-news

Deplasmanda 2-1 kaybedilen Şanlıurfa maçı sonrası istifa ettiğini açıklayan Mesut Bakkal konusunda 2 gün boyunca sessizliğini koruyan Sivasspor yönetim kurulu, gece saatlerinde kulübün resmi sitesinden açıklama yaptı. Yönetim kurulu adına yapılan açıklamada Mesut Bakkal'ın maç sonrası görevi bıraktığı hatırlatılarak şöyle denildi:

"Sayın Bakkal'ın bu tasarrufunu kulübümüz futbolcularına oynanan müsabakanın devre arasında bildirdiği de maalesef bilgimiz dahilindedir. Bunlara ek olarak Sayın Bakkal, Başkanvekilimiz Erdal Sarılar'a da üçüncü kişilerin huzurunda bu tasarrufunu bildirmiştir. Sivasspor Kulübü, Sivas'a hizmet olarak gördüğü çabalarında her zaman dürüst, şeffaf ve en önemlisi Sivas'a layık bir yönetim tarzı sergilemiştir. Sayın Bakkal'a görevi teklif ve kendisinin kabulü üzerine teslim ederken olması gerekene ne kadar saygı göstermişsek de maalesef kendisinin bu kritik dönemde bilinen tepkisi ile karşılaşmış bulunuyoruz. Sayın Bakkal'a Sivas ve Sivasspor olarak söyleyebileceğimiz tek şey, kararına saygı duyduğumuzdur. Sivas'a yakışır şekilde davranırken kendisinden de benzer davranış beklemek hakkımızdır. Sivasspor'un yasal hakları saklı kalmak kaydı ile Sayın Mesut Bakkal'a gelecekte başarılar dileriz. Kulübümüz sayın Bakkal'ın terk ettiği önemli görev için doğru yargılarla yanımızda olacak teknik adamı bularak sorumluluğunu layığı ile yerine getirecektir."