Trabzonspor Kulübü Başkanı Ağaoğlu'ndan Atatürk vurgusu

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu: "Özellikle tüm dünya gibi ülkemizi de tehdit eden bu salgın günlerinde, Cumhuriyeti koruma ve yaşatma sorumluluğunu çocuklarımıza anlatabilmeli, bu bilinci onlara aşılayabilmeliyiz."

22 Nisan 2020 Çarşamba, 14:04
Abone Ol google-news

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, tüm dünya gibi Türkiye'yi de tehdit eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını günlerinde, Cumhuriyeti koruma ve yaşatma sorumluluğunu çocuklara anlatabilmek, bu bilinci onlara aşılayabilmek gerektiğini belirtti.

Ağaoğlu, bordo-mavili kulübün internet sitesinden 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlarken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu meclise de şükranlarını sundu.

Mesajında, "Bugün vatandaşı olmaktan onur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'nin milli mücadele ve bağımsızlık tarihinde öyle günler vardır ki yurdun her köşesinde coşku içinde kutlanması gerekir." ifadesini kullanan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

"Çünkü bu ulusal günler, Cumhuriyetimize ve onun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e duyduğumuz sarsılmaz sevginin sembolik birer ifadesidir. 23 Nisan, bu tarihler içinde ayrı bir yerde duruyor. 23 Nisan 1920, ulusal tarihimizin başlangıcı ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanıyla sonuçlanacak bir sürecin dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal Atatürk, ulusal egemenlik ve bağımsızlığımızı yaşatacak olan çocuklarımıza bu özel günü armağan etmiştir. Bugün 100. yıl dönümünü kutluyor olmaktan gurur duyuyoruz."

Ahmet Ağaoğlu, yurdun her bir köşesinde, milletçe el ele kutlanması gereken 23 Nisan'ı, yaşanan olağanüstü koşullar nedeniyle bir arada kutlama şansından mahrum kalındığına işaret ederek, "Ancak bu zor şartların dahi, çocukluğumuzdan beri içimize işleyen 23 Nisan coşkusunu yok etmesine izin vermemeliyiz. Nerede olursak olalım, geleceğimizin teminatı biricik çocuklarımızla birlikte 23 Nisan'ı yaşamak ve yaşatmak bizim görevimiz olmalı. Özellikle tüm dünya gibi ülkemizi de tehdit eden bu salgın günlerinde, Cumhuriyeti koruma ve yaşatma sorumluluğunu çocuklarımıza anlatabilmeli, bu bilinci onlara aşılayabilmeliyiz." değerlendirmesinde bulundu.

Çocuklar ve Trabzonspor'un "genç fırtanaları"na seslenen Ağaoğlu, şunları kaydetti:

"Sizler, en büyük hazinemizsiniz. Sizleri fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı birer birey, ahlaklı, iyi eğitimli ve sorumluluk sahibi birer vatandaş olarak yetiştirmek bizlerin en büyük ödevidir. Unutmayın ki sizlere verilmiş hediyelerin en büyüğü, Türk halkının ulusal bağımsızlık ve egemenliğini koruma kararlılığını ilan ettiği 23 Nisan günüdür. 23 Nisan, bayramların en büyüğüdür. Dünyada çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram, bu bayramdır. Bugünün önemini öğrenmek ve sahip çıkmak da, işte sizin en büyük ödevinizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle TBMM'nin 100. kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı kutluyorum. Büyük Meclisin ilk başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ulusal bağımsızlığımızı kazanmamız için mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Sağlıklı ve aydınlık bir gelecek temennisiyle."