‘Tüm tedbirleri aldık’

Derbi için geri sayım başladı, maça yoğun ilgi var, az sayıda bilet kaldı.

14 Kasım 2016 Pazartesi, 18:47
Abone Ol google-news

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Kadıköy’de oynanacak dev derbi için geri sayım başladı. Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, 20 Kasım’da bir dünya derbisi olarak adlandırılan Fenerbahçe - Galatasaray mücadelesine sahne olacak.

İstanbul Valiliği, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Spor Şube Müdürlüğü ve Kulüpler Birliği’nin bu sezon almış olduğu karar ile “deplasman yasağı” kalkmıştı. Yaklaşık 2 bin 300 G.Saray taraftarının maçı izlemek üzere tribüne gelme hakkı bulunuyor. Sarı-Kırmızılı taraftarlar, Kadıköy’de F.Bahçe derbisini 6 yıl önce 24 Ekim 2010’da izlemişti.

Gözler toplantıda

Galatasaray taraftarlarının Fenerbahçe maçına gidiş güzergahı ve alınan önlemler, bugün yapılacak derbi il güvenlik toplantısında karara bağlanacak. Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinden birer temsilci, stat müdürü, emniyetin spor şube müdürlüğü ve vali yardımcısı hem derbi için alınacak güvenlik önlemlerini masaya yatıracak hem de aylık toplantıda İstanbul’daki spor müsabakalarının tedbirlerine bakacak.

Doğan: Görsel şölen hazırlıyoruz

Fenerbahçe’nin stattan sorumlu yöneticisi Metin Doğan yaptığı açıklamada “Maç günü stadımız tamamen dolu olacak. Az sayıda bilet kaldı. Taraftar yoğun ilgi gösteriyor. Bu da zaman zaman sistemin yavaşlamasına neden oluyor. Biz kulüp olarak üzerimize düşen tedbirlerimizi aldık. İyi bir misafirperverlik göstereceğiz. Umarım örnek bir derbi olur. Görsel şölen anlamında da sürpriz hazırlıklarımız var” dedi