İmamoğlu: Diyarbakır'da eylem yapan annelerin yanındayım

Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Belediye Başkanlığı'nda HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapan annelere ilişkin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu "Feryat feryat oğlunu tekrar isteyen annelerin yanındayım." dedi.

07 Eylül 2019 Cumartesi, 10:42

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Tunç Soyer'le birlikte gündemi değerlendirdi.

"ANNELERİN YANINDAYIM"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlı bir gazetecinin HDP binası önünde eylem yapan annelerle ilgili sorusu üzerine "Tabii ki evladının teröre teslim olduğunu görerek orada feryat feryat oğlunu tekrar isteyen annelerin yanındayım. Bu ülkede terörün kıskacına gençlerimiz girmesin diye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız hem İstanbul'da hem de Türkiyenin her yerinde büyük kentler olarak moral vermeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

"GENÇLERİMİZ KENDİLERİNİ KENARA İTİLMİŞ HİSSETMESİN İSTEMİYORUZ"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu "Biz istiyoruz ki gençlerimiz iyi yerlerde eğitim alsınlar. Hayata umutla baksınlar kimse kendisini kenara itilmiş adaletsizliğe uğramış ya da kutuplaşmış bir ülkede sağa sola savrulmuş hissetmesin istiyoruz. Bu ülkenin yasalarına en uygun biçimde demokrasiyi güçlendirmek istiyoruz.Yasaya uyumlu ve uygun kurumların güçlendirilmesini istiyoruz. Çünkü demokrasi güçlenirlerse, herkes kendi varlığını ortaya koyabildiğini düşünürse o zaman herkesin ruhu ferah olur. Bunu yapmadığınız zaman terör örgütleri güçleniyor. Biz bu terör örgütlerinin bertaraf edilmesini istiyoruz. Bu bakımdan ben oradaki annelerin elbette yanındayım. Çocukların terörden kurtulması için her türlü mücadeleye hazırız. Ama bunun başka yöntemlerini birilerini unutmasın. Bankta oturan birini terörist ilan ederek bu sorunu çözemezsiniz. Bu sorunun çözümü siyasal platformlarda olur. Terörün kıskacına girmiş her bireyi kurtarırız. Bu ülkenin saygın bireyleri haline getiririz. Baktığımız pencere budur.Umuyorum Türkiye'nin terör belasından kurtulduğu bir Türkiye'de hep birlikte var oluruz." ifadelerini kullandı.