Oğuz Tongsir

Güle Oynaya

29 Aralık 2013 Pazar

Galatasaray sezonun en rahat galibiyetini Erciyesspor karşısında aldı. Eğer Mancini devre arasında futbolcuları dizginlemese, Galatasaray bu maçta sezonun gol rekorunu kırabilirdi. İtalyan hocanın bu frenini anlamak çok zor. Herhalde Türkiye Ligi’ni İtalya veya İngiltere Ligi’yle karıştırıyor. Mancini bilmiyor ki büyüklerle alt sıradaki takımlar arasında güç farkı çok fazla. Ve skor üstünlüğünü ele geçirdiği zaman takımı anlaşılmaz şekilde geriye yaslıyor, galibiyeti koruma yolunu seçiyor. Oysa buna hiç gerek yok.
Maç sanki 2. dakikada bitti Kayseri’de. Melo’nun doldurduğu topta Sneijder’in kontrolü bir dünya yıldızına yakışır güzellikteydi. Erciyesspor daha ne olduğunu anlamadan Burak’ın kafasından kalesinde 2. golü gördü. Bu golde adam eksiltmede inanılmaz yetenekli olan Bruma’nın payı büyüktü. Gözüken tablo o ki Mancini ileriki haftalarda Bruma’yı kullanacak. Bu da Galatasaray için sevindirici bir haber. Devre biterken Melo’nun golü öncesi ofsayt vardı.
3-0 biten ilk 45 dakika sonrası Galatasaray’ın bir ara kalesine yaslandığını gördük. Zaten Hikmet Karaman’ın öğrencileri de tek golü bu dakikalarda buldu. Sonrasında hep Galatasaray vardı sahada. Ama kaçan goller maçı 3-1’de tuttu. Ve bu galibiyetle ikinciliğe yükselen Galatasaray, ligin ilk devresi biterken Fenerbahçe’nin en büyük rakibi olduğunu herkese bir kez daha gösterdi.


Yazarın Son Yazıları Tüm Yazıları

Aciz G.Saray 19 Mart 2014
Deplasman Kâbusu 3 Mart 2014
Terbiyesiz Terry 27 Şubat 2014
Hatanın Dany’skası! 23 Şubat 2014