Akçay istifasını yazdı

Trabzonspor'da Avrupa'da alınan iyi skorlara rağmen; Süper Lig'deki kötü gidişat ve bunun arkasından yaşananlar az kalsın teknik direktör Mustafa Akçay'ın istifası ile sonuçlanıyordu.

19 Aralık 2013 Perşembe, 14:51
Abone Ol google-news

Edinilen bilgiye göre; Akçay, kötü gidişat ve ardından kulislerde yerine Bordo-Mavili takımın eski hocası “Vahid Halilhodzic gelecek” dedikodularının artması üzerine istifa kararı aldı. 

Gaziantep maçı da yenilgi ile sonuçlanınca Akçay, istifasını yazdı ve yönetime sunmaya hazırlandı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile biraraya gelen Akçay, başkanına kulağına bazı şeyler (Halilhodzic) geldiğini ve bunun aslı olup olmadığını sordu. Hacıosmanoğlu da “Kesinlikle böyle bir şey yok” yanıtını verdi ve “Biz seninle devam ediyoruz. Bu yola birlikte çıktık. Sen işine konsantre ol, bu tip söylentileri kafana takma” dedi. 
 
Akçay da bu konuşmanın ardından istifadan vazgeçti. Lazio maçı öncesi yapılan basın toplantısında da morali bozuk olan ve duygulu açıklamalar yapan Mustafa Akçay’ın bu ruh halinin ise yaşananlardan dolayı olduğu ifade edildi.