Alex ve Melo için çarpıcı yorum

Brezilya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Carlos Dunga, Türkiye'de çok kaliteli oyuncular olduğunu söyledi.

11 Kasım 2014 Salı, 20:24
Abone Ol google-news

Türkiye ile Brezilya arasında yarın yapılacak hazırlık maçı öncesi karşılaşmanın oynanacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda basın toplantısı düzenleyen Dunga, Türkiye karşısında nasıl bir kadro ile sahaya çıkacakları yönündeki soruya, "Teknik kapasitesi çok yüksek oyuncular var. Formayı alabilmek için büyük rekabet söz konusu. Şu anda onunla ilgili net bir şey söylemem söz konusu değil. Tabii ki taktiksel olarak dizilişi yapacağız. Kim görevini tam yaparsa ona formayı vereceğiz" yanıtını verdi.

"TÜRKİYE'DE ÇOK KALİTELİ OYUNCULAR VAR"

2002'de Dünya Kupası'nda karşılaştıkları Türkiye'nin futbolda ileri gidip gitmediği yönündeki bir soru üzerine de Brezilyalı teknik adam, "2002'de yapılan ilk karşılaşma bizim için çok önemliydi. Çok zorlanmıştık. Çünkü Türk takımında çok kaliteli oyuncular vardı. Şu anda da öyle. Rakibimizde yine çok önemli isimler var. Neler olacağını söylemek zor" ifadesini kullandı.
Carlos Dunga, yeni bir yapılanmaya giren Brezilya Milli Takımı ile ilgili de şunları söyledi:
"Konfederasyon Kupası'ndan sonra takımda değişiklikler oldu. Dünya Kupası sonrası sizin yaptığınız değişiklikler ise yurt dışında oynayan oyuncuları takıma almak oldu. Bunun nedeni bizim detaylı analizlerimiz oldu. Kadromuz çok geniş. Rahatlıkla iki kadro kurabiliriz. Biz güzel bir kadro kurduk ve bunu devam ettireceğiz."
Galatasaraylı futbolcu Melo'nun Brezilya Milli Takımı'na seçilmemesiyle ilgili bir soruya da Dunga şu yanıtı verdi:
"Birçok oyuncu var. Hepsinin hakkında yorum yapmamız gerekecek, buna da gerek yok. Şu an takımda olan futbolcuların neden olduğunu sorarsanız konuşuruz. Şu anki seçimim bu."
Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından ve Yoğurtçu Parkı'nda heykeli bulunan Alex de Souza ve Türk insanının Brezilyalı futbolculara sevgisinin sorulması üzerine Dunga, "Brezilya ve Türk kültürü birbirine yakın. Oradan gelen bir oyuncu burada insanlarla çok çabuk kaynaşabiliyor. Fakat sadece insanın iyi olması, heykelin dikilmesine sebep değil. Teknik, taktiksel ve insani anlamda da ciddi bir şeyler yapmış olmalı ki, o heykeli hak etmiş" şeklinde konuştu.

BREZİLYA'DA HAZIRLIKLAR TAMAM

Brezilya Milli Takımı, Türkiye maçının hazırlıklarını akşam yaptığı idmanla tamamladı.
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yaklaşık 1.5 saat süren idmanın son 15 dakikası basın mensuplarına açık gerçekleşti. Antrenmanın basına açık bölümünde çift kale maç yapan Brezilya Milli Takımı'nda morallerin yüksek olduğu görülürken, yapılan antrenman maçını Neymar'ın takımı kazandı.
Öte yandan Brezilya takımının antrenmanını ALS hastaları da seyretti. Antrenman sonunda ALS hastaları, Brezilyalı futbolcular ile hatıra fotoğrafı çektirdi.