Arda Turan'dan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım itirafı!

Barcelona'da forma giyen milli futbolcu Arda Turan, Barcelona'da forma giyemediği dönemde Galatasaray'ın kendisini kiralamak istediğini ancak gelen teklifin çok komik olduğunu belirtirken, Fenerbahçe'den birçok kere teklif aldığını itiraf etti.

15 Mart 2016 Salı, 09:06
Abone Ol google-news

Barcelona forması giyen Arda Turan 6-0’lık Getafe’ye maçında attığı röveşata golü sonrası açıklamalarda bulundu. 

Galatasaray forması giydiği dönem Fenerbahçe'den teklif aldığını itiraf eden yıldız oyuncu, Barcelona'nın cezası nedeniyle forma giyemediği dönem Galatasaray'ın kiralık teklifinde bulunduğunu açıkladı.

"YILDIRIM 7 MİLYON EURO TEKLİF ETTİ"

"Fenerbahçe’de oynar mısın?” sorusuyla başlayan açıklamada, Turan ve menajeri Ahmet Bulut aslında hiçbir takım için ‘oynamam’ demeyi doğru bulmadığını ancak Fenerbahçe olunca iş biraz değişitiğini itiraf ediyor. 

Arda şöyle devam ediyor; “Ahmet (Bulut) yaşadı o günleri. Galatasaray’da o dönem 2.2 milyon Euro alıyorum. Aziz Yıldırım 7 milyon Euro teklif etti. Telefon çalıyor kaldırıyoruz Aziz Yıldırım. Kaç defa aradı. Fenerbahçe’ye gidersem tüm saygınlığımı kaybetmiş olurum. Bu kadar sevgi parayla ölçülemez. Ama Beşiktaş’a sempatim hep vardır. Belli olmaz. Yükselenim Beşiktaş” dedi.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile konuşmasını eleştirenlere de yanıtı hazır Arda Turan’ın: “Bana diyorlar ki neden Aziz Yıldırım’la selamlaştın! Fikret Orman ile de Yıldırım’la da sohbet edeceğim tabii ki. Bu benim de bir taraf olduğumu gösterir. Çok kötü yönlendiriliyoruz. Kanallar bazı spor programlarına nasıl izin veriyor anlamıyorum.” "Maç günü stada 18.30’da arabamla geldim, soyunma odasına girdim, maçtan sonra sivil kıyafetle çıktım. Ne maç yemeği ne takım otobüsü. Bana Türkiye’de ‘gemiyi önce kaptan terk etti’ dediler. Gerçekten cahillik bu, biz çok gerideyiz.” “Futbolcu maçtan önce ne yaptığını bilmiyorsa iki hafta sonra kaybolmaya mahkumdur.”

'GALATASARAY'IN TEKLİFİ KOMİKTİ'

Barcelona'ya geldik, ben kulübe ve bu kadar yatırıma sadakat göstermek için kiralık gitmedim. Galatasaray kiralamak istedi. Orada yapılan teklif kötü ve komikti. Ama ne yapalım G.Saray kulübümüzü seviyoruz.”

'ORMAN'LA DA YILDIRIM'LA DA OTURUR SOHBET EDERİM'

“Maç günü stada 18.30’da arabamla geldim, soyunma odasına girdim, maçtan sonra sivil kıyafetle çıktım. Ne maç yemeği ne takım otobüsü. Bana Türkiye’de ‘gemiyi önce kaptan terk etti’ dediler. Gerçekten cahillik bu, biz çok gerideyiz.” “Futbolcu maçtan önce ne yaptığını bilmiyorsa iki hafta sonra kaybolmaya mahkumdur.”

'EMRE COLAK ETiLER’DE BiR KEZ YEMEK YESE...'

“Emre Çolak çok iyi futbolcudur ama Etiler’de bir kez yemek yememiştir. Sosyal hayatı, özgüveni olmadığı için... Gitse bu sahaya da yansır. Bunu yapsa futbolu gelişir.”

33 yaşına kadar Barcelona’dan başka hiç bir kariyer planı olmadığını söyleyen Arda’nın hedefi G.Saray ya da futbol federasyonu başkanlığı...

“Türk futbolunu yönetmek istiyorum” diyen Arda’nın bu isteğinin sebebi ise kendisi yetişirken çektiği sıkıntılar. “Kimse çektiğim sıkıntıları çekmesin istiyorum. Altyapılarda İngilizce öğrenilmesini zorunlu hale getirirdim ki, gençler bir yere gittiğinde rahat etsin.”

“Ayrıca davranış bilimi öğretirdim, ne yenir, ne giyilir, röportaj nasıl verilir... Ben 18 yaşında Bayrampaşa’dan çıkmışım. Vermişler 500 bin doları, anneme ev almışım, arabam Porsche, üstüme Dolce Gabbana yazan her şeyi giyiyorum ama bilmiyorum. İstiyorlar ki ben hiç hata yapmayayım.” “Çıkıyorum külhanbeyi gibi konuşuyorum. Bana yardım eden yok, danışmanım yok. Göre göre öğrendim ama görene kadar ne kupalar şampiyonluklar gitti. Bak Emre Çolak çok iyi futbolcudur ama Etiler’de bir kez yemek yememiştir. Sosyal hayatı, özgüveni olmadığı için... Gitse bu sahaya da yansır. Bunu yapsa futbolu gelişir.”

'BAYRAMPAŞA'DA BARÇA MI VARDI?'

Arda Barça’da ilk senesinde yavaş yavaş öğrendiğini ve sıkı çalıştığını belirterek, “Her gün bakıyorum, ne yapıyorlar diye. Bunun ayıbı yok. Ne yapalım Bayrampaşa’da Barcelona yoktu, geldik öğreniyoruz” dedi.

'BEN DE VAROŞLARDAN GELDİM MESSI İLE NEYMAR DA'

“Takımda ilişkiler süper, hepimiz varoştan geldiğimiz için herkes egolarını yenmış. Yapabildiğimiz en iyi şey çıkıp futbol oynamak olduğu için futbolun keyfini çıkarıyoruz...”

Arda, Galatasaray’dan gönderilen Hamza Hamzaoğlu’nun acısını ise hâlâ çekiyor: “3 kupa almış hocayı gönderdiler, kimseden tek ses çıkmadı. Bir sene başarısız olsun Hamza Hamzaoğlu, ne olur ki. Bizim kültürümüz bu, biz üç kupa alan, dördüncü yıldızı takan hocayı gönderiyoruz.”

'ÖĞRETMENİM INIESTA‘

Barcelona’da ne Messi, ne Neymar, hiç bir oyuncunun egosu olmadığını ve çok iyi anlaştıklarını söyleyen Arda Turan şöyle konuştu:

“Takımda ilişkiler süper. Egolarını yenmiş herkes, tabii ki hepimiz varoştan gelmişiz. Ben Bayrampaşa, Neymar Brezilya’nın varoşlarından, Messi de Arjantin’in varoşundan. Yapabildiğimiz en iyi şey oynamak. Sahaya çıkıp futbolun keyfini çıkarıyoruz.”

“Gelmiş geçmiş en iyi futbolcu Messi ama Iniesta sanat yapıyor. İdolüm ve öğretmenim o.” (Fanatik)