Aziz Yıldırım: Tehdit edildim, be şerefsizler, korkaklar...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

27 Mayıs 2015 Çarşamba, 11:50
Abone Ol google-news

<video:285969>

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. Yıldırım, bugün kendisini istifaya davet eden bir gazete ilanını gerekçe göstererek bu ilanı yayınlatan kişilere büyük tepki gösterirken seçimlerde aday olacağını söyledi..

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından bazı satırbaşları...

- Bugün gazetede gördüğüm bir ilan ile ilgili düşüncelerim, kararım değişti. Beni tehdit ediyorlar. Bırakmazsan seni vurdururuz diyorlar.

Aziz Yıldırım: Be şerefsizler, korkaklar - VİDEO

- Burada padişahlık yok, genel kurulda aday olursunuz, seçilirseniz kulübü idare edersiniz. Gelirsiniz Genel Kurul'a, orada aday olur mücadele edersiniz. Tehditle kimseyi bu kulüpten gönderemezsiniz. Her söylediğim cümlenin arkasındayım. Benim adım Aziz Yıldırım.

- Fenerbahçelilere hiçbir şey vaat etmiyorum. Tek bir davam var. Üzerimize atılan bu lekeyi kaldırmak. Fenerbahçe şampiyon olmuş olmamış bunun derdinde değilim. Tek davam var, atılan lekenin temizlenmesi.

Fenerbahçe taraftarından Aziz Yıldırım için 'istifa' ilanı

'MAHKEME OLUMSUZ KARAR VERİRSE İSTİFA EDERİM'

- Mahkeme olumlu bir karar verirse, biz zaten aklanacağız. Ama olumsuz karar verirse ben zaten istifa ederim. Bu lekeyi taşımam.

- Ben geçen sene transfer yapardım. Kulübü 50 milyon Euro borca sokardım. Ama kulübün geleceği olmazdı.

- 3 tane bacaksız zibidiye hesap vermem! Tehditler beni yıldırmaz, kamçılar. Kongreye gelirler, listelerini yaparlar. Projelerini sunarlar. Kongre cumartesi günü.. Yapın listenizi, vaatleriniz nedir gelin anlatın kongrede...

- Mahkeme kararının ertesi günü kongre kararı alacağım.

- Bundan sonra kadın basketbol takımı hep şampiyon olacak. Erkek basketi zaten görüyorsunuz! Amatör sporlarda hep başarılıyız!

'BE ŞEREFSİZLER, BU TAKIM RİZE'DE KURŞUNLANDI'

- Futbol takımı şampiyon oldu, olmadı.. Galatasaray 13 sene şampiyon olmadı.. Ne oldu?

- Futbolculara protesto, saldırı yapıyorlar. Be şerefsizler! Bu takım Rize'de kurşunlandı.

- Kongre Fenerbahçe kulübüne hayırlı uğurlu olsun. Kim olursa ona başkan diyeceğiz.

- Ben Başkanlığı bıraktıktan sonra da bunların peşini bırakmam. Bu çapulcular gelemeyecekler..

- Bu gazete ilanını yazan kişi benim yanımda uzun yıllar çalışan biri. Sabah aradım utanmıyor musun dedim. Birşey diyemedi.

- Diyelim yönetime geldiniz. Hangi bütçeyle geleceksiniz? Neler yapacaksınız? Bu ilanı verenler için söylüyorum. Bunlar yönetime gelirse Fenerbahçe 3 ay sonra kongreye gider. Bursaspor, kulübün çeklerini kabul etmedi. Bak buradan söylüyorum. Kendi cebimden paralar harcadım Fenerbahçe için..

- 18 yıldır bir tanesi çıkıp Aziz Yıldırım, Fenerbahçe sayesinde devletten şu ihaleyi aldı yaptı para kazandı diyebilir misiniz.

'BEN SUÇLUYUM'

- Ben korkmadan tek başıma her yere gidebiliyorum. Herkes saygı gösteriyor.

- İsmail Hoca'ya kefilim dedim. Yine kefilim. Şampiyonluğu kaçırdık. Ben suçluyum evet ben suçluyum

- Bu tarz ilanlar gelirse, adlarını yazamayan ödleklere karşıyım.

- Biz paralel yapının mahkemelerinde yargılandık. Kumpas diyorlar. Sivas'a para götürmüşüz, bundan daha büyük kumpas var mı?

-"Adayım... Ne zamana kadar? Mahkeme neticelenene kadar. Mahkemenin neticelendiğinin ertesi günü yeni kongre kararı alacağım ve emaneti bu kongrede vereceğim.

İLANLA İLGİLİ FENERBAHÇE KULÜBÜ'NDEN AÇIKLAMA

Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden, bugün yayınlanan Aziz Yıldırım ile ilgili ilan hakkında açıklama yaptı

Açıklamada şu detaylara yer verildi:

Bu gün ulusal basında ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN başlığı ile imzasız tam sayfa bir ilan yayınlanmıştır. İlanın son paragrafı aynen şu şekildedir: “Şanlı bir törenle, anlayışla ve iyi niyetle, ‘rıza’ ile ayrılmanın vakti geldi. Daha fazla riske girmeden hala iyi bir anı varken, ‘hoşça kal’ deme vakti geldi.”

Yazıdan aktarılan bu bölümde  “rıza” kelimesinin, yazar tarafından özellikle tırnak içine alındığına dikkat çekmek isteriz. Yazıya bu bakış açısı ile bakıldığında, bu yazıyı yazanın bu mesajı muhatap tuttuğu kişiye “rıza ile ayrıl”, “anlayış ve iyi niyetle tören yapalım” mesajını iletmek istediği anlaşılmaktadır. Yazıya bu bakış açısı ile bakıldığında mesaj sahibi tarafından yazıda özellikle tırnak içine alınan “rızanın” gösterilmemesi halinde ise muhatabın (görevinden) törensiz, kötü niyetli, anlayışsız gönderileceğinin mesajının verilmek istendiği anlaşılmaktadır.

Bu yazıyı yazana da bu yazıdaki fikre sahip çıkanlara da daha en başından ifade etmek isteriz ki biz bu güne kadar yapılan hiçbir tehdide boyun eğmedik, bundan sonrada eğmeyeceğiz. Tarihin gördüğü en büyük kumpasa muhatap olduğumuzda dahi korkmadık, direndik, mücadele ettik ve asla kaçmadık. Bu güne kadar, karşılaştığımız en zor şartlar altında dahi bize Genel Kurulumuz tarafından, verilmiş görevi sonuna kadar yerine getirdik. Hiç kimseden ve hiçbir şeyden korkmadık.

Ancak bu noktada bu yazıyı kaleme alana da bu fikre sahip çıkana da sormak isteriz: Genel Kurulumuz tarafından teveccüh gösterilip seçilmemiz halinde verilen görevimizden ayrılmak için “rıza” göstermez isek ne olacak, bize ne kötülük yapacaksınız? Kötü niyetinizi nereye kadar vardıracaksınız? Fenerbahçe Başkanlık Makamı’na karşı göstereceğiniz anlayışsızlığınızın ölçüsü ne olacak ve bu neye mal olacak? Bizler için yeni bir kumpas mı kuracaksınız? Bizler için risk oluşturacak ne planlarınız var? Yoksa bugüne kadar bulduğunuz her fırsatta yaptığınız gibi tribünleri karıştırıp,  futbolcularımızı ve teknik adamlarınızı mı yuhalatacaksınız? Samandıra’ya adamlarınızı gönderip, takım otobüsümüzü mü taşa tutacaksınız? Ne yapacaksınız? Soruyoruz: Rıza göstermememiz halinde kötü niyetinizin sınırı ne olacak ve nerede duracaksınız?

Yüreğiniz yetiyorsa, cesaretiniz varsa “sahte” isimler kullanarak saklanmadan ortaya çıkın. Herkes sizi bilsin, tanısın. Kimsiniz, amacınız ne, kime, neye hizmet ediyorsunuz anlaşılsın; bilinsin. Yüreğiniz varsa önce yazdığınız yazının altına adınızı yazıp, imzanızı koyun, sonra gelin bizi tehdit etmeye kalkın.

Bu ilanı veren ancak altına imza atamayan yüreksizleri bir kez daha uyarmak isteriz ki Fenerbahçe Spor Kulübü’nde demokratik seçimlerle göreve gelmiş kişilere rızaları ile ayrılmaları yönünde sözde muhalefet görünümü altında yapılacak her türü kumpas girişimi aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü’ne karşı da yapılmaktadır. Güçlü bir tarihi hafızası olan büyük Fenerbahçe Ailesi’nin tüm fertleri Fenerbahçe’ye kumpas kuranları  bu güne kadar asla affetmemiş olup, bundan sonra da asla affetmeyecektir.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ