Drogba için şok iddia

Fransa'nın önde gelen spor gazetesi L'Equipe, 'Günün 3 büyük rüyası' özel ekinde, Galatasaray'ı yakından ilgilendiren bir iddiayı gündeme getirdi.

24 Aralık 2013 Salı, 20:46
Abone Ol google-news

L'Equipe'in iddiasına göre; 2014 yılında Marsilya taraftarı muradına erecek ve Galatasaray 'ın yıldız ismi Didier Drogba eski takımına dönecek.

Haberde uzun süredir konuşulan Drogba'nın Marsilya dönüşünün, Galatasaray ile sözleşmesinin bitimi olan 2014 yılının yazında gerçekleşebileceği belirtilirken, Fildişi Sahilli yıldızın daha önce söylediği "Bir gün Marsilya'ya geri dönmekten memnuniyet duyarım" sözlerine yer verildi.

Golcü futbolcu, 2003-2004 sezonunda Marsilya forması giymiş ve sezon sonunda Temmz ayında 24 milyon pound karşılığında Chelsea'ye transfer olmuştu.

L'Equipe, resmi twitter hesabından da bu haberi okuyucularına Drogba'nın Marsilya formalı fotoğrafı ve "Didier Drogba 22 Temmez 2014'te Marsilya'ya döner. Chelsea'ye transferinden 10 yıl sonra" mesajıyla duyurdu.

İSTEDİĞİ KULÜPLE GÖRÜŞEBİLİR 

Galatasaray'a 2012-2013 sezonunun ortasında transfer edilen golcü futbolcunun 2014 Haziran'ında bitecek olan sözleşmesi için Galatasaray yönetiminin de çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor. Sözleşmesi gereği artık istediği kulüple görüşme hakkı olan Didier Drogba için Ünal Aysal'ın da yoğun çaba sarf ettiği ve yıldız ismi takımdan tutmak istediği biliniyor. 

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal geçtiğimiz günlerde Didier Drogba ile görüşüp, yeni sözleşme hakkında görüş alış verişinde bulunmuştu. (Sporx.com)