Fenerbahçe'nin yıldızlarından Soma için taraftarlara çağrı

Fenerbahçe Takımı oyuncuları, Fenerbahçe'nin ev sahipliğinde, İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea ve Spor-Toto Süper Lig ekibi Beşiktaş'ın katılımıyla 8 Ağustos Cuma günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, Soma maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin aileleri için düzenlenecek 3'lü turnuva izlemeye davet etti.

07 Ağustos 2014 Perşembe, 17:00
Abone Ol google-news

Taraftarları ve Soma'ya yardımcı olmak isteyenleri bu organizasyonu izlemek için çağrıda bulunan sarı-lacivertliler, Soma yararına yapılacak bu karşılaşma için taraftarlara FB TV aracılığıyla seslendi. Taraftarların hangi takıma mensup olduğuna bakılmaksızın tribünlerde yerlerini alacak olmalarının futbol adına sevindirici olduğunu da dile getiren futbolcular şu açıklamalarda bulundular:

EMRE BELÖZOĞLU: Önümüzde çok değerli bir maça çıkacağız. Soma'da ne yazık ki hayatlarını kaybeden ağabeylerimizin, kardeşlerimizin ailelerine destek vermek amacıyla yapılacak bu maçın tribünlerin bizleri desteklemekten daha çok dostluğu kardeşliğimizi tekrar hatırlayacağımız günlere, Soma'daki acı durumu ailelere unutturmak adına güzel bir organizasyon olur. Güzel duyguları hatırlamamız için bu maçlar vesile olur. Tribünlere gelen insanların kaybetmekten ya da kazanmaktan daha çok Soma'nın ülkemiz üzerinde yarattığı havanın devam etmesini diliyorum. Umarım güzel bir turnuva olur. Aklımızın bir köşesinde hep Soma olur.

MOUSSA SOW: Chelsea ve Beşiktaş'a karşı bir turnuva oynayacağız. Ancak bizim için bu turnuvayı önemli kılan şey birkaç ay önce yaşadığımız üzücü bir olay vardı. Bunu da unutmuyoruz. Trajik bir olay sonucu aramızdan ayrılan Soma'daki madencilere yardımcı olmak için oynanacak bir turnuva bu. Biz onların ailelerini düşünüyoruz. Bu turnuvanın böyle olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle bu maçlara gelin ve o ailelerin yanında olun.

ALPER POTUK: Bu maçta kazanmak kaybetmek önemli değil. Önemli olan Soma'da hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yanında olmak bu maça gelerek desteklerinizi bekliyoruz.

DIEGO RIBAS: Çok acı bir trajedi yaşandı. Hayatını kaybeden insanların ailelerine yardım edebilmemiz için düzenlediğimiz bir turnuva bu. Onlara yardımcı olmak adına herkesi bu turnuvaya bekliyoruz.

BEKİR İRTEGÜN: Bu maçların kazananı olmayacak Soma için hepimiz bir araya geliyoruz. Taraftarlarımız da bir arada oturacak. Bu güzel günlerin başlangıcı olabilir. Biz herkesi bu maçları izlemeye davet ediyoruz. Biz de saha içindeki duruşumuzla bunu göstermek istiyoruz. Herkesi bu maçlara bekliyoruz.

PIERRE WEBO: Hem Fenerbahçe, hem Beşiktaş hem de Chelsea'ye gönül vermiş taraftarları stadımıza bekliyoruz. Yarın akşamı hep birlikte yaşayalım. Bu bir futbol maçından çok Soma'da yaşanan üzücü olaydan etkilenmiş insanlara yardım etmek için düzenlenen bir organizasyon. Orada bizimle olmanızı istiyoruz. Ailelerini, eşlerini kaybeden insanlara yardımcı olmak için o maça gelmenizi istiyoruz.

HASAN ALİ KALDIRIM: Soma'ya yardım etmek için sahada olacağız. Sizler de Soma'ya yardım için bizim yanımızda olun.