Galatasaray'ın yeni gözdesi: Erdinç Karakaş

Alex Telles’i 6.5 milyon Euro’ya Porto’ya gönderen Galatasaray, Schalke’nin gurbetçi sol beki Erdinç Karakaş’ın peşine düştü. 18 yaşındaki yetenek için Alman ekibine 1 milyon Euro öneren yönetim, beklemeye geçti.

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 09:51
Abone Ol google-news

Önümüzdeki sezona iddialı bir kadroyla başlamak isteyen Galatasaray yönetimi, bir yandan da genç oyuncuları kadroya katarak gelecek yılların takımını kurmayı hedefliyor

Geçen sezon Inter’e kiraladığı Alex Telles’i 6.5 milyon Euro bonservis bedeliyle Porto’ya satan Sarı - Kırmızılılar, hem Lionel Carole’e alternatif olması hem de ilerleyen yıllarda yüksek bonservis bedeliyle satabileceğini düşündüğü Erdinç Karakaş’ı listesine aldı.

Scout ekibinin bir süredir takip ettiği Schalke’nin gurbetçi yıldızını kadroya katmak isteyen Özbek yönetiminin, 18 yaşındaki sol bek için Alman kulübüne 1 milyon Euro önerdiği ve beklemeye geçtiği ortaya çıktı.

Yetiştiği Bochum’dan, Schalke’nin altyapısına geçen genç yetenek, bu yıl A takımla antrenmanlara çıkmaya başladı.

Almanya’nın alt yaş milli takım kategorilerinde toplam 22 maça çıkan Erdinç’in potansiyelini bilen Schalke’nin ise henüz kararını vermediği bildirildi. (Habertürk)