Göztepe'de sürpriz ayrılık

Teknik direktör Özgür Zengin görevinden istifa etti

23 Aralık 2013 Pazartesi, 12:09
Abone Ol google-news

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta ilk yarıyı 32 puanla 2. sırada tamamlayan Göztepe'de teknik direktör Özgür Zengin görevinden istifa etti.

Zengin, yaptığı yazılı açıklamada, sezon başında futbol direktörü olarak görev yapmaya başladığı Göztepe'de, başkan Hüseyin Altınbaş'ın isteği üzerine teknik direktörlük koltuğuna oturduğunu belirtti.

Kulübün menfaatleri doğrultusunda gelecek yeni teknik direktörün takımı tanıma süresi içinde kayıplar yaşanacağını düşünerek görevi kabul ettiğini bildiren Zengin, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Teknik ekip olarak görevi aldığımız günden bugüne Göztepemizi planladığımız noktaya getirmek için var gücümüzle çalıştık. Bu süreçte ufak tefek kazalar yaşadık ama Göztepemizi hedefinden uzaklaştırmadık. Geldiğimiz nokta itibarı ile Göztepemizi puan ve zamanlama açısından da en iyi noktada bıraktığımızı düşünüyorum. Çalışma sürem içerisinde her zaman yanımda olan başta başkanımız Hüseyin Altınbaş olmak üzere Göztepe Spor Kulübü değerli çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyorum."

Zengin, yerine gelecek teknik direktör ve ekibe başarılar dileyerek, "Göztepe benim yuvam. Burada sadece kulübümüzün geleceği açısından daha iyi olacağını düşünerek aldığım bayrağı devrediyorum. Göztepe kimliğimi ve yüreğimdeki sevgisini ise her zaman taşıyacağım" dedi.