İBBSK'lı Koral 14 yaşında olimpiyat vizesi aldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün 14 yaşındaki paralimpik yüzücüsü Koral Berkin Kutlu, Yunanistan’da düzenlenen uluslararası şampiyonada altın madalya kazanarak Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’na gitmeye hak kazandı.

18 Ocak 2020 Cumartesi, 16:34
İBBSK'lı Koral 14 yaşında olimpiyat vizesi aldı
Abone Ol google-newsİstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün 14 yaşındaki paralimpik yüzücüsü Koral Berkin Kutlu, Yunanistan’da düzenlenen uluslararası şampiyonada altın madalya kazanarak Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’na gitmeye hak kazandı.

İstanbul BBSK’nın 14 yaşındaki Bedensel Engelli yüzücüsü Koral Berkin Kutlu, başarılarına bir yenisini ekleyerek Tokyo 2020 için kota almayı başardı. Koral Berkin, 17-18 Ocak tarihleri arasında Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen ve olimpiyatlara kota puanı veren Uluslararası Yüzme Yarışları’nda 200 metre serbestte altın madalya kazandı.
Bu başarısıyla Tokyo 2020 için kotayı alan Koral Berkin Kutlu, Beytullah Eroğlu ve Elif İldem’in ardından Paralimpik Oyunlara gitmeye hak kazanan bir diğer İstanbul BBSK’lı sporcu oldu.