Mehmet Demirkol: Plajdan gelsen bu olmaz

Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında Östersunds ile karşı karşıya geldi. Sarı kırmızılı ekip sahadan 2-0 mağlup ayrıldı. Mehmet Demirkol Galatasaray'ın bu mağlubiyetini köşesine taşıdı.

14 Temmuz 2017 Cuma, 13:03
Abone Ol google-news

İşte Demirkol'un Fanatik'te yer alan ''plajdan gelsen bu olmaz'' adlı köşe yazısı;


Aslan, bu maçta sadece yarım pozisyon buldu. Sarı-Kırmızılılar, plajdan gelse 5 pozisyon bulur. Bu durumu hazır olmamaya bağlayabiliriz ancak benim bununla ilgili şüphelerim var.

Galatasaray’ın henüz sezonu yeni açtığı ve hazır olmadığı gerçek Diğer taraftan Galatasaray, plajdan gelse 5 pozisyon bulur. Hem de Östersunds’a falan değil, misal Fiorentina’ya bulur. Belki 5-0 kaybeder ama 5 pozisyon bulur. Galatasaray, dün yarım pozisyon buldu. Bunun sebebini de Galatasaray’ın hazır olmamasında aramak mümkün. Bunu yapmak ferahlatıcı fakat benim bununla ilgili şüphelerim var. dedi.


1.Galatasaray’ın bir oyunu yok. Ne yapmak istedikleri konusunda herhangi bir sinyal vermiyorlar.

2.Tudor, takım yapısına çok önem veriyor bu konuda haklı ancak bunu bir takıntı haline getirmek hatalı. Takımın sadece duruşu ile ilgili çalışılmış ancak topun nasıl akacağı ve rakip nasıl baskı altına alınır konularına hiç girilmemiş.

3.Rakibi korkutacak, Galatasaray oyuncularına güven verecek oyuncu eksikliği var. Dün Muslera ve yeni bir umut olması sebebiyle Gomis dışında bir kişi Galatasaray’dan ayrılsa birkişinin bile üzüleceği tek bir oyuncu yok. 

Köşe yazısının devamı için tıklayınız