Pereira: "Oyuncularımız Superman değil"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Başakşehir galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

13 Aralık 2015 Pazar, 21:45
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Başakşehir galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Pereira'nın açıklamaları şöyle:

İlk söylemek istediğim şey oyuncularımızın hiçbiri Superman değil. Geçen hafta berbat bir sahada 65 dk 10 kişi oynadık, perşembe de 25 dakika 10 kişi oynadık. 10 kişi de olsak kendi oyunumuzu sahada göstermeye çalıştık. Bugün de 7 maçtır kaybetmeyen bir rakiple oynadık. Kaliteli bir takımla karşılaştık. Biz yine aynı baskıyı göstermek istedik. 2 maç 10 kişi oynadıktan sonra bu hiç kolay olmadı. Bugün zemin de iyi değildi, zorladı. Kendi sahamızda oynadığımız maçlarda halı gibi bir zeminde oynamamız gerektiğini düşünüyorum. Ama öyle bir zemin yoktu bugün. Böylesine zorlu bir rakibe karşı önemli bir 3 puan aldık.

Kariyerim boyunca Fenerbahçe taraftarından iyi bir taraftar görmedim. Takımımızın zorlandığı kritik anlarda taraftar desteğine çok ihtiyacımız var. Onlardan isteğim, ligde şampiyon olmak istiyorsak bir aile olmalıyız. Seviniyorsak beraber sevinmeliyiz, acı çekiyorsak da taraftarla beraber acı çekmeliyiz. İstediğimiz gibi önde basamadığımız anlarda, taraftarların desteğine çok ihtiyacımız var.

Oyunu domine eden Fenerbahçe'yi göstermek istedim ama bu durum imkansızdı. Taraftarımızın unutmamasını istediğim bir nokta var. Bugünkü rakibimiz 7-8 günde bir oynuyor, biz zorlu bir Celtic maçından çıktık. Taraftarımız bunu asla unutmasın. Takım yorgun düştüğü anda taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Özellikle belirtmek istediğim bir başka nokta da; bugün kulübede ofansif anlamda Robin van Persie ve Diego vardı, ofansif anlamda başka kimse yoktu kulübede. Buna bakarlarsa, bizi anlayacaklardır. Biz hep beraber bir şey başaracağız.