'Schumacher konuşamıyor sadece tepki veriyor'

İtalyan Corriere Della Sera Gazetesi, Michael Schumacher'in eşi ve çocuklarının sesini duyduğunda ağladığını yazdı. Autosprint Dergisi ise 1 senedir yaşam mücadelesi veren efsane Formula-1 pilotunun durumunun iyiye gittiğini aktardı.

04 Ocak 2015 Pazar, 13:45
Abone Ol google-news

"Schumacher eşinin ve çocuklarının sesini duyduğunda ağlıyor..." İtalyan Corriere Della Serra Gazetesi'nde yer alan bu habere göre 1 yıldır yaşam mücadelesi veren efsane Formula-1 pilotu Schumacher, çevresiyle normal iletişim kuramasa da tanıdık seslere ve yüzlere tepki veriyor.

Corriere Della Serra'nın yanı sıra İtalyan Autosprint Dergisi de Schumacher'in durumunun iyiye gittiğini yazdı. Aileyle yaptığı görüşme sonrası Schumacher'in son durumunu aktaran Autosprint Dergisi Baş Editörü Alberto Sabbatini, "Schumacher sürekli olarak yatağa bağımlı değil. Tedavisinden artakalan zamanlarda sandalyeye oturarak evinin manzarasını izliyor. Ailesinden birilerinin sesini duyduğunda ya da yüzünü gördüğünde ise tepki veriyor. Bu oldukça sevindirici bir gelişme" ifadelerini kullandı.

3 Ocak'ta 46 yaşına giren Michael Schumacher, geçen sene kayak yaptığı esnada düşüp kafasını kayaya çarpmıştı. 6 ay komada kalan ardından rehabilitasyon kliniğine nakledilen efsane pilot, yaklaşık 4 aydır evinde tedavi görüyor.