Trabzon-Karaman ayrılığında siyaset rüzgarı iddiası!

Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman ile yollar ayrıldı. Deneyimli teknik adam, bordo mavili kulüple karşılıklı anlaşarak takıma veda etti. Trabzon’da taraftarların büyük tepki gösterdiği ayrılığın siyasi olabileceği iddia edildi

Yayınlanma: 30.12.2019 - 17:31
Abone Ol google-news

Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman ile yollar ayrıldı. Deneyimli teknik adam, bordo mavili kulüple karşılıklı anlaşarak takıma veda etti. Trabzon’da taraftarların büyük tepki gösterdiği ayrılığın siyasi olabileceği iddia edildi.

İddialardan en önemlisi, ülkücü çevreye yakın olduğu bilinen Karaman’ın gönderilmesinin ardında Berat Albayrak ve Süleyman Soylu çekişmesinin yattığı şeklinde. Karaman konusunda İYİ Parti ve AKP arasındaki tartışma da dikkatlerden kaçmadı. İYİ Partililer Ünal Karaman’a, AKP’liler yönetime destek verdi.

Ünal Karaman’ın istifası yerel ve ardından ulusal krize dönüştü. Dün gece Trabzon Emniyet Müdürü’nün ikna için tesislere gittiği iddia edilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da Trabzonspor başkanını aradığı hatta AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ünal Karaman’ı aradığı iddia edildi. 

Ayrıca Ünal Karaman maçlarda Mustafa Kemal Atatürk baskılı tişörtlerle fotoğraf verilmesi, İstiklal Marşı'nın protokole değil, bayrağa bakılarak okunması konusunda kamuoyunun övgüsünü, bir kesimin ise tepkisini alan girişimlerde bulunmuştu.