Beşiktaş'ta gidecekler ve kalacaklar belli oldu

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak, dün akşam A Spor'da sezonun ilk yarısının değerlendirmesini yaptı ve ara transfer döneminde izleyecekleri rotayı açıkladı.

30 Aralık 2015 Çarşamba, 10:59
Abone Ol google-news

Devre arasında iki transfer yapmak istediklerini kaydeden Albayrak, "İki transferle devre arasını tamamlamak istiyoruz. Kampa yetiştirmeye çalışıyoruz. İnşallah çalışmalarımızı şampiyonlukla tamamlamak istiyoruz. 2016'nın Beşiktaş'ın yılı olacağına inanıyorum. Hepimiz inanıyoruz. Taraftarımız ve camiamız çok iyi kenetlendi. O yolda gidiyoruz" diye konuştu.

"OYUNCULARA ÖDEMELERİ YAPIYORUZ"
Oyunculara borçları olmadığını söyleyen yönetici, "Biz verdiğimiz sözü ve ödeme planlarımız neticesinde ödemelerimizi yerine getiriyoruz. İlk dönemlerde gecikme olmuş olabilir. İlk zamanlarda orayı yönetmek kolay değildi. Son 1,5 senedir finansal olarak futbolcularımız ile ilgili bir sorun söz konusu değil" dedi.

"ŞU ANDA QUARESMA BEŞİKTAŞ'A UYMAK ZORUNDA"
Quaresma'nın Konyaspor maçında oyundan çıkarken gösterdiği tepkiyi de yorumlayan Albayrak, "Quaresma ve hocamızın bir sürtüşmesi söz konusu değil. Hocamızın da Quaresma için bir ceza talebi olmamıştır. Bu oyuncu ilk geldiği zaman, Beşiktaş'ın Quaresma'ya ihtiyacı vardı. Ama şu anda Quaresma Beşiktaş'a uymak zorunda. Biz bir takımız. Bu takımın bir parçası. Sezon başında kendisine, kenarda kalabilirsin, dönemsel olarak hoca seni kenarda bırakabilir. Takım oyunu oynuyoruz, iltimas gösteren bir hocamız yok, dedik. Kendisi de çok tecrübelendiğini ve geçmişteki Quaresma ile arasında büyük fark olduğunu söyledi. Baktığınız zaman bugün çok fayda sağlıyor. Ama onun içinde var. Çıktığı zaman, hocaya karşı yapmıyor aslında, kendisine kızıyor" ifadelerini kullandı.

"MILOSEVIC VE MUSTAFA KALACAK"
Metin Albayrak, Ramon Motta ve Pedro Franco'nun gönderileceklerini belirterek, "Ne Oğuzhan'ı ne de Gökhan'ı satma düşüncesinde değiliz. Motta ve Franco isimlerini hocamız verdi. Onları için takas ya da kiralık olarak bir şeyler söz konusu olabilir. Milosevic ve Mustafa Pektemek ise gönderilecek oyuncular arasında yok" dedi.

Albayrak, Trabzonspor kalecisi Onur Kıvrak ile ilgilendikleri haberlerinin doğru olmadığını da sözlerine ekledi.