Galatasaray Yasin transferini borsaya bildirdi

Galatasaray Kulübü, Yasin Öztekin transferini borsaya bildirdi.

08 Ağustos 2014 Cuma, 16:52
Abone Ol google-news

Konuyla ilgili olarak sarı kırmızılı ekip, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na şu açıklamayı yaptı...

Kayseri Erciyesspor Kulübü Derneği ("Kayseri Erciyesspor") profesyonel oyuncularından Yasin Öztekin ile 2014-2015 sezondan başlamak üzere 4 futbol sezonu için  anlaşmaya varılmıştır. Buna göre futbolcunun eski kulübüne (Kayseri Erciyesspor) 2.500.000 Avro bonservis ücreti ödenecektir.

Oyuncunun kendisiyle ise, 4 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır:

-  2014-2015 sezonu için 1.000.000 Avro sabit transfer ücreti ve 10.000 Avro maç başı ücret
-  2015-2016 sezonu için 1.050.000 Avro sabit transfer ücreti ve 10.000 Avro maç başı ücret
-  2016-2017 sezonu için 1.100.000 Avro sabit transfer ücreti ve 10.000 Avro maç başı ücret
-  2017-2018 sezonu için 1.150.000 Avro sabit transfer ücreti ve 10.000 Avro maç başı ücret

Futbolcuya yapılacak ödemeler, sözleşmenin imza tarihinde geçerli olan TCMB Euro Döviz Alış kuru üzerinden Türk Lirası'na çevrilerek, tüm sözleşme boyunca Türk Lirası olarak ödenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YASİN: 'HAYALİMDEKİ KULÜBE GELDİM'

Galatasaray'ın, Kayseri Erciyesspor'dan renklerine bağladığı orta saha oyuncusu Yasin Öztekin, sarı-kırmızılı kulüple sözleşme imzalayarak hayalini gerçekleştirdiğini söyledi.

GS TV'de yayımlanan röportajında, "Galatasaray hayalimdeki kulüptü" diyen Öztekin, transferinde emeği geçen tüm yöneticilere teşekkür etti. Öztekin, "İnşallah hem Galatasaray hem de benim için hayırlı bir sezon olur. İlk hayalim zaten buraya gelmekti. Buraya da imzamı attım. Bundan sonra inşallah iyi çalışıp, bu camiaya hizmet etmek istiyorum" diye konuştu.

Sarı-kırmızılı forma altında kupalar kazanmayı ve Şampiyonlar Ligi'nde varılabilecek en uç hedefe ulaşmayı temenni ettiğini belirten Öztekin, mücadeleci karakterine vurgu yaparak, sözlerine şöyle devam etti:

"Pes edersen zaten kaybedersin. Ben hiçbir zaman pes etmem. Oynarım, oynamam ama bende pes etmek asla olmaz. O yüzden her zaman çalışmak lazım. Kayseri Erciyesspor'da oynarken, daha iyi yerlere gelmek için özel hoca tutmuştum, bunu da başardığımı düşünüyorum. Galatasaray'da kaliteli oyuncular var. Bu rekabet benim için de faydalı olacak. Herkes en iyisini yapmak zorunda. Ben de elimden gelenin en iyisini yapmak için buraya geldim."

Dördüncü yıldızı takmak için çok çalışmaları gerektiğini de anlatan sarı-kırmızılı oyuncu, "Dördüncü yıldızı, umarım hep beraber takarız. Bunun için çok çalışmamız, bir aile ortamı yaratmamız lazım. Bunu başaracağımızı düşünüyorum. Hem hocalarımızla hem de arkadaşlarımızla iyi çalışıp, dördüncü yıldızı takacağız."

Şampiyonlar Ligi'nde oynama şansı yakaladığı için mutlu olduğunu da dile getiren Yasin Öztekin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bence profesyonel bir futbolcu için Şampiyonlar Ligi'nde oynamak en güzel anlardan birisi. Şampiyonlar Ligi'nde oynama şansı yakaladığım için çok mutluyum. Kayseri Erciyesspor kampında çalışma fırsatı buldum. Şu an kendimi hazır hissediyorum. Tabii daha yüzde yüz performansta değilim ama iyi çalışıp en kısa zamanda tam kapasiteye gelmek istiyorum."