Messi'ye tarihi ceza geliyor

Manchester City’nin, Arjantinli yıldıza 5 yıl için 500 milyon Euro’luk bir teklif yaptığı iddia ediliyor. Messi cezayı ise önemsemiyor.

01 Eylül 2020 Salı, 12:12
Messi'ye tarihi ceza geliyor
Abone Ol google-news

İspanyol devi Barcelona ile Arjantinli yıldız Lionel Messi arasındaki ipler gün geçtikçe daha fazla geriliyor. Barcelona’nın sezon öncesi yaptırdığı sağlık kontrollerine katılmayan Messi, ilk antrenmana da çıkmadı. Manchester City’ye bonservis bedeli olmadan gitmenin hesaplarını yapan yıldız futbolcuya, Barcelona yönetiminin 1 milyon 250 bin avro para cezası kesme hakkı bulunuyor.

Barcelona’nın, yıllık kazancı 60 milyon Avro olan Messi’ye, kesilebilecek en yüksek rakam olan maaşının 4’te 1’i tutarında ceza kesme hakkı var. Ancak Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu’nun, takımın gelmiş gelmiş en büyük futbolcusu olan Messi’ye ceza kesmeye gönülsüz olduğu ve gelişmeleri takip edeceği belirtildi.

DUDAK UÇUKLATAN TEKLİF

Yeni sezona oldukça sıkıntılı başlayan Barcelona, Messi kriziyle uğraşmaya devam ediyor. Takımdan ayrılma isteğini yönetime bildiren ve bedelsiz olarak Barcelona’dan ayrılmayı hedefleyen Arjantinli yıldız, tüm çabalara rağmen tavrından vazgeçmiyor. Barcelona’nın 700 milyon avro serbest kalma maddesi dışında hiçbir teklifin kabul edilmeyeceğini açıkladığı Messi, buna rağmen Manchester City’ye bedelsiz transfer olabilmek için mücadelesini sürdürüyor.

Barcelona’nın corona virüsü nedeniyle sezon öncesi yaptırdığı testlere katılmayan Lionel Messi, takımın ilk antrenmanında da yer almadı. Testler sırasında tesislere gelerek Messi’nin yolunun gözleyen minik taraftarın yaşadığı büyük üzüntü de, 33 yaşındaki süperstarı etkilemiş gibi görünmüyor.