"Sarı saçlı olsam, kulağımda bir küpe olsa Kadıköy’e benim heykelimi dikerlerdi"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Fenerbahçe'de top oynadığı dönemde yaptığı kaptanlığı eleştiren Alex de Souza'ya sert cevap verdi. Alex'in kaptanlığı döneminde Fenerbahçe'nin bir şampiyonluk yaşadığını ifade eden Özat, "Belli neden 6 senede yalnızca bir kez şampiyonluk yaşadığı" dedi.

16 Temmuz 2017 Pazar, 21:36
Abone Ol google-news


"6 yılda bir şampiyonluğun var"

Fanatik'e konuşan Ümit Özat "Alex efendi kitabında açıklıyor. 'Ümit varken o yemeğe oturmadan kimse oturamazdı' diyor. 'O gittikten sonra ilk işim yemeğe oturmayı serbest bırakmak oldu' diyor. Kendini ele veriyor aslında. Belli neden 6 senede yalnızca bir kez şampiyonluk yaşadığın. 6 yılda bir şampiyonluğun var. Kendini mi tatmin ediyorsun. 17 sene top oynadım 15 sene kaptanlık yaptım." açıklamalarında bulundu.

"Alex’ten lider çıkmaz, liderden Alex çıkmaz"

Eski futbolcu "Sol bek oynuyordum Almanya’da, iki kelime Almanca bilmeden kaptan oldum. Bir sorarlar adama, 'Neden kaptan oldu bu adam' var bir şey demek ki. Fenerbahçe’de bir sene sonra, Gençlerbirliği’nde 21 yaşında kaptan oldum. Bozukluk buradan belli, 6 yılda bir başarın var. Türkiye çok modernliği kaldıran bir ülke değil. Sen 20 gol attığın için hangi hoca gelmiş gitmiş umrunda olmadı hiç. Bunu kötülemek için söylemiyorum. Büyük yetenek ama liderlik başka bir şey. Alex’ten lider çıkmaz, liderden Alex çıkmaz." dedi.

Özat ayrıca "Ümit Özat’ın iki ayaklı oyuncu olduğunu anlayamadılar yıllarca. Ben sarı saçlı olsam, kulağımda bir küpe olsa Kadıköy’e benim heykelimi dikerlerdi, başkasının değil." diyerek sitemde bulundu.