‘Stadyum güneşimizi kesecek’ diye dava açtılar

Chelsea, yeni stadyum projesinde bir engele takıldı. Stadyum çevresinde evleri olan Crosthwaite ailesi 'güneşimizi kesecek' diye yeni stadyum projesi için dava açmıştı. Bu durum için 20 milyon pound talep eden aile ile kulübün anlaştığı iddia edildi.

17 Mart 2018 Cumartesi, 14:34
Abone Ol google-news

İngiliz futbol kulübü Chelsea, yeni bir stadyum projesi hazırladı. Ancak yeni stadyumun çevresinde evleri olan Crosthwaite ailesi, yapılacak stadyumun evlerine gelen güneş ışınlarını keseceği gerekçesiyle Chelsea kulübüne dava açmıştı.

 69 yaşında emekli bir bankacı olan Nicolas Crosthwaite, 50 yıldan fazla bir süredir aynı evde yaşadıklarını belirterek, “Yeni stadyum evimizin 5 odasının güneş almasını engelleyecek. Bu durumu ne ben ne eşim ne de çocuklarım kabullenir” diye konuşmuştu.

 500 milyon pound değerinde ve 60 bin seyirci kapasiteli inşaatın önündeki bu engeli aşmak için Chelsea yetkilileri aileye 1 milyon pound teklif etti. Ailenin ise bu teklife karşılık 20 milyon pound istediği öğrenildi.

 İngiliz basınında yer alan haberlere göre, tarafların uzun görüşmelerin ardından uzlaştığı ve en kısa sürede projenin faaliyete geçeceği duyuruldu. Ancak kulüp ve aile arasındaki anlaşmanın finansal boyutları haberlerde yer almadı.