Toroğlu'ndan Şansal Büyüka'ya büyük suçlama

Futbol yorumcusu Erman Toroğlu, piero ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı.

22 Nisan 2015 Çarşamba, 13:43
Abone Ol google-news

Futbol yorumcusu Erman Toroğlu, A Haber'de yayınlanan 'Kadraj' adlı programda, Digitürk'te çalıştığı dönemde Maraton programındaki çalışma arkadaşı Şansal Büyüka ile arasında yaşananları anlatırken, piero teknolojisi için şok açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe-Bursaspor maçında Bursaspor'un ofsayt nedeniyle sayılmayan golüyle söze başlayan Erman Toroğlu, piero ile ilgili anısını anlattı. İşte Toroğlu'nun sözleri...

"PİERO DENEN ALETE İNANMIYORUM"

"Fenerbahçe maçında Bursaspor maçındaki pozisyon için 'Ofsaytsa 15-20 cnm, değilse 15-20 cm' dedim. Her şey insan bağlı. Piero denen alete ben inanmıyorum. Çünkü Lig TV'de çalışırken başımdan bir şey geçti. Anlatıyım, kamuoyu da bilgilensin.

"PİERO İLE BİR OYNARIM, OFSAYT OLMAYINI OFSAYT GÖSTERİRİM"

Şansal dedi ki, 'Piero denen bir alet çıkmış, bu akşam uygulayacağız. Bir top içeri girdi mi, girmedi mi diye. Yani gol mü, değil mi? Bir pozisyon oldu, bunu pieroya vereceklerini söylediler. Dedim, 'Ben de bakıyım, çıplak gözle, gol mü, değil mi diye karar veriyim.' Şansal 'Olur' dedi. Yaptık pieroyu, ikimiz de piero ile tutturduk. O akşam bir başka tv kanalına pieronun rakibi gitmiş. O zaman 3 dakika özetler veriliyordu. Şu an 3 dakikalar verilmiyor, Türkiye 1-2 kişiye mahkum oluyor. Piero aletiyle bir oynarım, ofsayt olmayanı ofsayt gösteririm.

"PİEROLAR FARKLI SONUÇ VERİYOR"

Diğer tv kanalı aynı aletle pozisyonu yapıyor, bizim gol verdiğimizi o kanal gol değil veriyor. Bu bir anda basının diline düşüyor, geyikler yapılıyor, haklılar. Aradan bir hafta geçti, İzmir'e gittim, Beşiktaş oynuyor. Alsancak Stadı'nda oynanıyor maç. Bir pozisyon oldu, top girdi mi, çıktı mı? Herkes bana döndü, 'Hoca gol mü? Piero ne verecek bakalım, sizin piero ne yapacak, öteki piero ne yakacak?' Nasıl oluyor yani aynı pozisyonu piero farklı veriyor.

"PİEROCU, ŞANSAL'A SORUYOR, 'SOKIYIM MI, ÇIKARIIM MI?' DİYE"

Maç cumartesiydi, pazar akşamı Maraton programına geldik. Kasetler hava uçuşuyor. Bizim 'Oynatalım Uğur' kasetleri getiriyor, Şansal'a eğilip eğilip bir şey söylüyor. Üçüncü gelişinde Şansal, 'Pierocu çalışıyor değil mi?' dedi, Uğur da 'çalışıyor ağabey' dedi. Dördüncü geldiğinde, kulağına bir şey söyledi, Şansal bir şey söyledi. 'Ya Uğur sen ne söylüyorsun?' dedim. 'Ya ağabey' dedi, 'Pierocu topu sokıyım mı, çıkarıyım mı diye soruyor' dedi. Pierocu sokarsa gol olacak, sokmazsa olmayacak. Şansal topu sokun veya çıkarın diyecek. Bu kadar rezillik. Ağzım biraz bozuktur, canlı yayında da olmadığımız için anlattım pierocuya bir güzel. İçeriye gelirsem, o topun çıkarılacağını mı, sokulacağını mı anlattım, yüksek sesle, herkes duydu. Ondan sonra da pierocuyu dağıttım yayında çünkü resim geliyor futbolcu sol ayağını kaldırmış, bizim pierocu sağ ayağını kaldırmış, ötekinin sol kolu havada, bunun sol kolu havada. Yanlış. Pierocuyu dağıttım, sonu oldu o gün.

"OFSAYT ÇIKARTIRIM, OFSAYT ÇIKARTMAM"

Makinaya ne verirseniz onu alırsınız, o yüzden ben pieroya inanmıyorum. Makinayı, saniyenin onda biri gibi zamanda topun son oynandığı anda, saniyeyi ileri çıkartırım ofsayt olur, saniyeyi geri çıkartırım ofsayt olmaz. Türkiye'yi 5-6 yıldır şahıslara mahkum kılıyorlar. Verin bu görüntüleri herkes oynatsın, herkes görsün. 3 dakikaları verin. Ben Digitürk'te çalışırken 9 kanal alıyordu 3 dakikaları.