Fenerbahçe'de futbolculardan Advocaat isyanı

Advocaat’ın kendilerini eleştirmesinden rahatsız olan oyuncular, “Yeteri kadar taktik idmanı yapmıyoruz, savunma futbolu oynuyoruz. Bizi motive edeceği yerde sürekli eleştirerek moralimizi iyice düşürüyor” serzenişinde bulundu..

25 Şubat 2017 Cumartesi, 11:57
Abone Ol google-news

Fenerbahçe'de peş peşe gelen başarısız sonuçların ardından Dick Advocaat, eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Tecrübeli teknik adama karşı takım içerisinde de cephe oluştuğu öne sürüldü. Futbolcuların, her fırsatta kendilerini eleştirip başarısızlığın tek sorumlusu olarak göstermesinden son derece rahatsız oldukları öğrenildi. Oyuncuların hem kendi aralarında hem de yakın çevreleriyle yaptıkları sohbetlerde bu rahatsızlıklarını dile getirdikleri kaydedildi.

BAŞKANDAN ÇEKİNİYORLAR

Futbolcular, "Yeteri kadar taktik çalışma yapmıyoruz. Hücum futbolu yerine savunma odaklı oyun oynuyoruz. Ayrıca hoca bizi motive edeceğine, sürekli eleştirerek moralimizi daha da çok bozuyor. Kadıköy rakipler için korkulu rüyaydı ama artık sahaya özgüvenle çıkarak istediklerini alıyorlar" serzenişinde bulundu. Futbolcuların, bu sıkıntılarını başkan Aziz Yıldırım ile paylaşmayı düşündükleri ancak Yıldırım'ın, her fırsatta Advocaat'ın arkasında olduğunu söylemesi nedeniyle kendisiyle görüşmeye çekindikleri öğrenildi.(Aspor)