Cüneyt Arcayürek

Yalandan Ölmeyenler İçin...

08 Ekim 2011 Cumartesi
\n

Siyasetçi, yazar, çizer, Başbakan RTEnin ayrıntı vermeyen her sözünün, her açıklamasının altında derin anlamlar

\n\n\n

yattığını sanıyor...

\n

Madem ki Başbakan söyledi, içeriği, anlamı nedir diye ne soran var ne de yazan.

\n

Devlet Bahçeli, Ciğerin yanıyorsa Türk bayrağını Kandile dik diye seslendiği ulusal bir amaca; RTEden Bayrağı dikmişsin, terör mü bitecek? diye bir yanıt aldı.

\n

Söylemdeki amaç; RTEyi, 2003ten beri bir türlü beceremediği sınır ötesi harekâtı artık gerçekleştirmeye, Kandilde yuvalanan PKKyi temizlemeye çağırıyor.

\n

Oysa, RTEnin yanıtı; ya kara harekâtı yapamayacağının ya da Kandile bayrağımızı diksek de terörü sonlandıramayacağının itirafı.

\n

***

\n

Bir zamanlar Türkiyede bir başbakanın vaat niteliğindeki sözlerini yalanlayan uygulamaları, yoğun eleştirilere neden olurdu. Bugün ise?..

\n

Muhalefet sözcüleri; Mecliste RTEnin teröristlerle pazarlık konularında bir iki ay önce söylediklerinin tam tersi uygulamalara ruhsat verdiğini kanıtladı.

\n

Bu açıklamalar, kimilerinin bir kulağından girip, ötekinden çıkabilir ama:

\n

Meclis tutanakları kalıcı belge. İşte örnekler:

\n

“…‘Bölücü terör örgütünün yok edilmesi için ona verilen lojistik ve politik desteklerin bitirilmesi gerekir’. Doğru mu? Doğru. Bunu kim söylüyor? 7 Ekim 1998de bugünkü Cumhurbaşkanı A. Gül! Şimdi ne oluyor? Lojistik destek veren yerler muhafaza ediliyor, politik destekler siyasal çözüm aldı altında meşrulaştırılıyor.

\n

“…‘Bugün PKK darmadağın hale geldiyse yapılacak yanlışlarla bunun tekrar toparlanmasına fırsat vermemek gerekir diyen kim? A. Gül!.. Demek ki darmadağın olmuş. Fırsatı kim verdi bunlara? YinePerişan hale gelmiş terör örgütünün liderinin, siyasal bir lider haline gelmesine kesinlikle fırsat vermemek gerekir’. Bunu kim söylemiş. 18 Aralık 1998de yine A. Gül!..

\n

“…Son zamanlarda ABDnin Kuzey Iraka yönelik gayretleri kaygılarımızı arttırmaktadır. K. Irakta yaratılmaya çalışılan fiili durumun Türkiyedeki bölücülük hareketi için büyük stratejik avantaj olduğunu kimse göz ardı etmemelidirdiyen kim? A. Gül! Şimdi Irakın kuzeyini yönetenlere kırmızı halı döşeniyor…”

\n

“…16 Ekim 2007de Başbakan bu kürsüdeBiz bugüne kadar hiçbir terör örgütünün yöneticileriyle masaya oturmadıkdiyor. Daha sonra bunun itiraf edildiğini görüyoruz…”

\n

“…PKK terör örgütüyle müzakere ve pazarlık yürütüldüğü açıktır. Müzakere edilen hususlar: Terörist başının serbest bırakılması, Kürtçe eğitim hakkının verilmesi, etnik kimliklere göre yeni bir anayasa yazılması, özerklik talebini açacak anayasal değişiklikler…” MHP Grup Başkanvekili Oktay Vuralın 5 Ekim 2001 Çarşamba günü Mecliste yaptığı konuşmadan.)

\n

***

\n

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, aynı gün Mecliste:

\n

“…Memleketi böldünüz. Bankaları, marketleri, hastaneleri, okulları, camileri, bürokratları, sendikaları, vakıfları ayrıştırdınız. Alevi yurttaşlarımızı incittiniz.. Müslüman kardeşlerimdiyerek Kürtleri de ayrıştırdınızHüseyin Çelik (AKP) demiş ki;Anaların gözyaşı dinecekse şeytanla bile görüşülür’. Siz şeytanla görüşmeyi değil, işbirliği yapıyorsunuz

\n

Başbakan: 21 Ağustos 2010. Kayseri meydanı.: Bizim, dört kez (beşincisi açıklandı) terör örgütüyle bir araya oturma şerefsizliğini yapanlar, bu alçakça iftirada bulunanlar bunun hesabını her yerde vereceklerdir. Kayseri meydanında oşerefsizler, alçaklarsözcüğü hâlâ asılı duruyor, sahibini arıyor dedi.

\n

***

\n

Halkımız ise AKPye yüzde 50 oy vererek, Yalandan kim ölmüş ki diyen atasözünü yalan söyleyenlerin asla ölmeyeceğini kanıtladı!

\n\n

Yazarın Son Yazıları

Viraj ustası 10 Mayıs 2015
Ya sen nesin? 9 Mayıs 2015
Anlamaz 8 Mayıs 2015
Haydi başka kapıya 7 Mayıs 2015
Vehim 6 Mayıs 2015
Al Birini Vur Ötekine 3 Mayıs 2015
İsteyenin Bir Yüzü 2 Mayıs 2015
Korkunun Ecele… 1 Mayıs 2015
Cemaatin Ortağına Dair 30 Nisan 2015
Başımızdaki İkili 29 Nisan 2015
Büyük Yalancı 28 Nisan 2015
Yalnızlık 26 Nisan 2015
Yeni Ermeni Yalanı 25 Nisan 2015
Mustafa Kemal 24 Nisan 2015